Niedawno oficjalnie ogłoszono zbliżający się powrót High League, a kilka dni później dostaliśmy informację o powstaniu nowej federacji. Jest to duża ilość informacji w tak krótkim czasie, więc czy te dwie sprawy mają ze sobą coś wspólnego?

Nowa federacja freak fightowa w Polsce?!

Niedawno na Instagramie pojawił się profil Icon MMA, konto ogłasza się jako nowa federacja na rynku freak fightów. Jeśli organizacja powstanie, będzie to deska ratunku dla tych, którzy są na czarnych listach u większych federacji - tak jak Marcin Dubiel czy Fagata. Na ten moment wiadomo, że pierwsza gala odbędzie się 27 kwietnia 2024. Dodatkowo na wydarzeniu zawalczy były zawodnik FAME MMA.

Jednak czy powstanie nowej federacji ma cokolwiek wspólnego z High League? Prawdopodobnie nie - na social mediach upadłej organizacji mogliśmy przeczytać, że wrócą oni od razu po oczyszczeniu się z zarzutów. Nigdzie nie było informacji o tym, że planują powrót pod nową osłoną.

Aktualnie konto Icon MMA zostało zablokowane na Instagramie, a według informacji podanych przez fanpage federacji, nie wiadomo czy był to to oficjalny profil.