Niedzielne El Clasico, w którym Real Madryt pokonał FC Barcelonę 3:2 zapewniło kibicom sporo emocji oraz kontrowersji. Wciąż nie milkną echa związane z sytuacją, kiedy Yamal oddał strzał na bramkę Lunina, a ten będąc już w bramce wybił piłkę na rzut rożny.

Sędzia skrzywdził FC Barcelonę?

Real Madryt po pokonaniu w El Clasico FC Barcelony, ma już nad nią 11 punktów przewagi w tabeli La Liga, a do końca sezonu pozostało zaledwie 6 kolejek. Rozczarowania po meczu nie krył Xavi, który oprócz stwierdzenia, że mecz wygrała gorsza drużyna, narzekał również na sędziów tego spotkania.

Kluczowa dla losów meczu była decyzja z 28. minuty meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lamine Yamal sprytnym strzałem starał się zaskoczyć bramkarza Królewskich, lecz ten w ostatniej chwili obronił strzał i skierował piłkę poza linię bramkową. VAR przez kilka minut sprawdzał, czy piłka nie przekroczyła linii bramkowej całym obwodem przed obroną Ukraińca, lecz brak technologii "Goal line" oraz brak odpowiednich powtórek uniemożliwił jednoznaczne stwierdzenie o zdobyciu bramki przez FC Barcelonę. Nowe światło na sprawę rzuca analiza Archivo VAR, według której piłka przekroczyła linię całym obwodem i bramka powinna zostać uznana.