Po niespodziewanym zawieszeniu działania federacji High League przez Ministerstwo, na jej miejsce wskoczyło CLOUT MMA. Federacja Sławomira Peszko i Lexy Chaplin zbierała sporo popularności, ale i wątpliwości. W rezultacie tych przesłanek MSWia sprawdziło organizację pod kątem wątpliwych powiązań. Czego możemy się dowiedzieć?

CLOUT MMA 1 odbędzie się - Ministerstwo argumentuje

Jak wiadomo, karta walk CLOUT MMA 1 jest już pewna, a już 5 sierpnia 2023 roku gala ma się odbyć. Na drodze wprowadzenia federacji na rynek freak fightów miało stanąć Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z racji podejrzeń powiązań organizacji z Czeczenami doszło do spotkania mającego wyjaśnić informacje w Krajowym Rejestrze Sądowym spółki.

Wszystko za sprawą faktu, że w spółce znajdowali się Khazhbi oraz Diana Edelbiewowie, czyli osoby pochodzenia czeczeńskiego, będący obywatelami federacji Rosyjskiej. Jak można się domyślać, po spotkaniu z federacją doszło do narady rządowych organizacji. Według ustaleń rozmaitych portali nie ma na ten moment żadnych rozmów, co do zawieszenia działań CLOUT MMA.

W sprawie wypowiedział się Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk:

"Dostałem zapewnienie, że MSW poważnie podeszło do tematu, sprawdziło wszystko i nie ma przesłanek, żeby gala nie mogła się odbyć."

Nie musimy się zatem obawiać, że widowisko zostanie odwołane. Już niebawem na warszawskim Torwarze w oktagonie nowej federacji zobaczymy Tomasza Hajto, Najlepszą Polską Dziennikarkę, Nikitę, Denisa Labrygę i wiele innych gwiazd sportu oraz internetu! Czy gala zdobędzie taką oglądalność jak Fame Friday Arena 1? O tym przekonamy się już niebawem!