Javier Teras ogłosił, że mecze hiszpańskiej La Ligi nie będą rozgrywane już tylko w Hiszpanii. To kolejny krok marketingowy ligi hiszpańskiej, po tym, jak od 2021 roku superpuchar kraju przeniesiono do Arabii Saudyjskiej.

Mecze La Liga poza Hiszpanią - absurd czy świetny ruch?

Jak donoszą hiszpańskie media, prezydent La Liga - Javier Tebas zapowiedział, że od sezonu 2025/26, niektóre mecze ligi hiszpańskiej będą rozgrywane w USA. Zagadką wciąż pozostaje, które spotkania będą odbywały się poza granicami Hiszpanii, ale najprawdopodobniej będą to mecze czołowych hiszpańskich drużyn, takich jak Real Madryt, FC Barcelona czy Atletico Madryt. To kolejny taki ruch hiszpańskiego związku po przeniesieniu w 2021 roku Superpucharu Hiszpanii do Arabii Saudyjskiej.

Narazie nie wiadomo, ile pieniędzy otrzyma liga hiszpańska za ten ruch oraz ile z tego trafi do podziału między grające za granicą kluby. Media i kibice są zgodni, że to może być dopiero początek takich ruchów, a na organizację meczów najlepszych europejskich lig ogromną chęć mają kraje Bliskiego Wschodu oraz Chiny.