Matty Cash, czyli piłkarz, o którym zrobiło się głośno w kontekście ewentualnej gry w reprezentacji Polski. Czy obrońca Aston Villi faktycznie zagra w polskiej kadrze?

Kim jest Matty Cash?

Kim jest Matty Cash? Kto to Matty Cash – pomyśleli pewnie kibice, którzy niekoniecznie śledzą angielską Premier League, a w mediach wyczytali nagle, że lada chwila może zagrać w reprezentacji Polski. Cash jest to piłkarz, który ma na swoim koncie wiele występów zarówno w Premier League, jak i Championship.

Z racji ogromnej konkurencji w reprezentacji Anglii, media zaczęły łączyć go z grą w polskich barwach.

Matty Cash pochodzenie

Matty Cash pochodzenie, czyli gdzie się urodził? Cash na świat przyszedł w 1997 roku w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów o Londynu Slough. Jest więc Anglikiem. Skąd w takim razie plotki łączące go z grą w reprezentacji Polski?

Matty Cash matka

Jego mama ma na imię Barbara, a jej pierwotne nazwisko to Tomaszewska. Jej rodzice wyemigrowali do Anglii podczas trwania drugiej wojny światowej. Mówi płynnie po polsku.

Matty Cash rodzice

Jeśli chodzi o Cash rodzice, jego ojciec jest byłym piłkarzem, który ma na swoim koncie wiele lat występów w niższych ligach angielskich. Po zakończeniu Stuart Cash próbował również swoich sił jako asystent i pierwszy trener.

Warto dodać, że brat Casha, Adam, również jest półprofesjonalnym piłkarzem i założycielem piłkarskiej akademii.

Matty Cash po polsku

Czy Matty Cash mówi po polsku? Wszystko wskazuje na to, że nie. Obrońca był już łączony z grą w polskiej kadrze kilka lat temu, gdy selekcjonerem był Jerzy Brzęczek, a głos w tej sprawie zabrał ówczesny sekretarz Polskiego Związku Piłki Nożnej, Maciej Sawicki.

- Jeśli ktoś mówi po polsku, może aspirować do gry w reprezentacji. Musi też mieć polski paszport. A Cash nie ma ani paszportu, ani nie mówi w naszym języku - przyznał wówczas w programie Sekcja Piłkarska.

Matty Cash kariera

Kariera Casha rozwija się wręcz wzorowo. Po tym, jak szkolił się w szkółce Wycombe Wanderers czy FAB Academy, w 2014 roku trafił do juniorów Nottingham Forest. W latach 2016-2020 występował w barwach tego klubu w Championship, rozgrywając dla tej drużyny blisko 150 spotkań.

Dobre występy obrońcy sprawiły, że uwagę zwróciły na niego większe kluby. W mediach mówiło się między innymi o zainteresowaniu ze strony Chelsea czy RB Lipsk, którego ofertę szefowie Nottingham mieli odrzucić. Do transferu ostatecznie doszło we wrześniu 2020 roku, kiedy Aston Villa wyłożyła za niego około 16 milionów euro.

Matty Cash Premier League

Matty Cash w Premier League gra więc od sezonu 2020/2021, niemal z miejsca stając się podstawowym piłkarzem Aston Villi na prawej stronie defensywy.

Swojego debiutanckiego gola w Premier League strzelił... w dzień powrotu do mediów tematu jego ewentualnej gry w reprezentacji Polski. Miało to miejsce 18 września 2021 roku, gdy Aston Villa rozbiła Everton 3:0, a Cash otworzył wynik tego spotkania.

Matty Cash reprezentacja Polski

Matty Cash a reprezentacja Polski, czyli czy Anglik zagra w polskiej kadrze? Wygląda na to, że czasy tego typu naturalizowania piłkarzy w naszym futbolu minęły. We wrześniu 2021 roku pojawiły się informacje, według których Cash miał starać się o polski paszport. Głos na ten temat zabrali wówczas rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski czy Zbigniew Boniek, były prezes PZPN. Obaj jasno stwierdzili, że tematu gry Casha w reprezentacji Polski nie ma.

Matty Cash zarobki

Matty Cash zarobki, czyli ile zarabia piłkarz Premier League? Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, prawy defensor w Aston Villi może liczyć na tygodniówkę w wysokości około 65 tysięcy funtów. Nie ulega jednak wątpliwości, że dobre występy sprawią, że lada chwila jego pensja zapewne wzrośnie. Kto wie – może już w nowym, jeszcze lepszym klubie?

Zobacz także - Robert Lewandowski - zarobki piłkarza

Matty Cash Instagram

Konto Casha na Instagramie to "mattycash622". Jego profil obserwuje ponad 150 tysięcy użytkowników. Jak łatwo się domyślić, gdy w mediach wrócił temat jego gry w reprezentacji Polski, w komentarzach pod najnowszymi zdjęciami pojawiło się wiele wpisów z Polski, zachęcających piłkarza do gry w biało-czerwonych barwach.


Czy Matty Cash mówi po polsku?
Nie, piłkarz Aston Villi nie mówi w języku polskim.
Jaki jest związek Matty'ego Casha z Polską?
Jego matka, Barbara pochodzi z Polski. Jej rodzice wyemigrowali do Anglii w czasie drugiej wojny światowej.