Walka Jakub „Kuba Post” Postaremczak – Mikołaj „Vandal” Rdzanek na FAME MMA 9 była czwartym pojedynkiem na karcie walk podczas sobotniego wydarzenia. Kto wygrał walkę „Kuba Post” - „Vandal”? Opis walki „Kuba Post” - „Vandal” – jak przebiegała?

„Kuba Post” - „Vandal” FAME MMA 9

Jakub „Kuba Post” Postaremczak i Mikołaj „Vandal” Rdzanek na FAME MMA 9 stoczyli czwarty pojedynek wieczoru. Było to wyjaśnienie konfliktu, który rozpoczął się między tymi zawodnikami w internecie, a następnie przeniósł się... na podwórko przed domem „Vandala”. Doszło wówczas między nimi do szarpaniny, a interweniować musiał tata 18-letniego Rdzanka. Teraz panowie mieli okazję wyjaśnić sobie wszystko na sportowych zasadach podczas gali FAME MMA 9.

 

Kto wygrał walkę „Kuba Post” - „Vandal”?

Tego, kto wygrał walkę „Kuba Post” - „Vandal” dowiedzieliśmy się na FAME MMA 9. Bukmacherzy nie mieli jednak wątpliwości, kto był faworytem tego starcia. Zdecydowanie większe szanse na wygraną miał Rdzanek, którego triumf wyceniono na kurs 1.15. Był on tym samym największym faworytem na całej gali. „Kuba Post” był tym samym największym underdogiem FAME MMA 9 – kurs na jego wygraną wynosił 4.15. Ktoś się skusił?

Wynik „Kuba Post” - „Vandal”

Wynik walki „Kuba Post” - „Vandal” poznaliśmy w sobotę późnym wieczorem. Patrząc tylko i wyłącznie na kursy bukmacherskie, pojedynek miał być łatwą przeprawą dla „Vandala”. Trzeba jednak pamiętać, że dla obu zawodników był to debiut w FAME MMA. To, jak zaprezentowali się na treningu medialnym czy jak wyglądali podczas sparingów, nie miało większego znaczenia, gdyż stres, jaki towarzyszy wyjściu do klatki, potrafi sprawić, że cały plan na walkę idzie w zapomnienie, a wówczas nawet największy underdog może sprawić niespodziankę.

Opis walki „Kuba Post” - „Vandal”

Przez dwie minuty pierwszej rundy zawodnicy wymieniali się niskimi kopnięciami, a przez ostatnią minutę również dorzucili do tego ciosy. W perspektywie całego starcia skuteczniejszy wydawał się "Vandal". W drugiej rundzie mocno trafił "Kuba Post", ale po chwili rywal przypadkowo uderzył go poniżej pasa. Trudno przewidzieć, kto był lepszy w tym starciu - bardziej aktywny był "Vandal", ale Postaremczak trafiał mocniej. W trzeciej rundzie "Vandal" głównie dystansował swojego rywala, korzystając z przewagi warunków fizycznych. Jak się okazało, sędziowie wskazali niejednogłośny triumf "Kuby Posta", dzięki czemu największy underdog gali wygrał swój pojedynek.

Jakub „Kuba Post” Postaremczak pokonał Mikołaja „Vandala” Rdzanka przez niejednogłośną decyzję sędziów

Zerknij na: Podsumowanie Fame MMA 9