Mariusz Pudzianowski vs Michał Materla, czyli walka wieczoru KSW 70, której ogłoszenie zaskoczyło wielu kibiców MMA w naszym kraju i nie tylko. Czy podobnie zaskakujący był przebieg tego pojedynku?

Pudzianowski vs Materla KSW 70

O tym, że walka Pudzian vs Materla będzie pojedynkiem wieczoru gali KSW 70, przekonaliśmy się w kwietniu 2022 roku. Wówczas KSW ogłosiło, że dwie legendy tej organizacji zmierzą się ze sobą na majowej gali. Dla wielu była to spora niespodzianka - Materla walczy dwie kategorie niżej od Pudziana, poza tym jest od niego znacznie bardziej doświadczony.

Organizatorzy uznali jednak, że siła fizyczność Pudzianowskiego vs doświadczenie i umiejętności Materli powinny sprawić, że ich walka będzie ciekawa dla kibiców.

Kto wygrał walkę Pudzianowski vs Materla KSW 70?

O tym, kto wygrał walkę Pudzian vs Materla na KSW 70, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 28 maja. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala KSW 70. Z racji tego, że pojedynek Pudzianowski vs Materla był walką wieczoru, na rozstrzygnięcie tego starcia trzeba było poczekać najdłużej, bo do samego końca walki.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Pudzian vs Materla, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem tego starcia był popularny Cipao.

 

 

Wynik walki Pudzianowski vs Materla KSW 70

Wynik walki Pudzianowski vs Materla na KSW 70 z pewnością byłby zaskoczeniem, jeśli to Pudzian wygrałby ten pojedynek. Na papierze Materla posiadał bowiem wszelkie atuty, żeby pokonać legendarnego strongmana. Trzeba jednak było pamiętać, że Materla jest już nieco porozbijany, a Pudzian - co by o nim nie mówić - dysponuje mocnym ciosem, więc nie należało wykluczyć sensacji, jeśli chodzi o wynik walki Pudzian vs Materla na KSW 70.

Zobacz także – typy na KSW

Opis walki Pudzianowski vs Materla KSW 70

Opis walki Pudzianowski vs Materla KSW 70, czyli jak to wyglądało? Pudzian od początku przejął inicjatywę i starał się trafić rywala mocnym ciosem. Jak się okazało, była to bardzo dobra taktyka, gdyż już w pierwszej rundzie Pudzianowski trafił mocnym podbródkowym i - dla wielu sensacyjnie - potężnie znokautował Cipao!

Zobacz także - wyniki gali KSW 70

Mariusz Pudzianowski pokonał Michała Materlę przez KO, runda 1