Mateusz Gamrot i Diego Ferreira zmierzyli się na UFC Fight Night 199 w Las Vegas. Kto wygrał walkę Gamrot vs Ferreira?

Gamrot vs Ferreira UFC

O tym, że Gamrot i Ferreira zawalczą na grudniowej gali UFC, wiadomo od dłuższego czasu. Przed Polakiem było prawdopodobnie największe wyzwanie w zawodowej karierze. Brazylijczyk to niezwykle doświadczony zawodnik, który w UFC bije się od 2014 roku. Dość powiedzieć, że dwa lata wcześniej Gamrot zadebiutował w MMA. Różnica doświadczenia po obu stronach była więc spora, ale faworytem starcia był zawodnik Czerwonego Smoka.

Zobacz także: Gamrot - Ferreira | typy, kursy, gdzie obejrzeć?

Kto wygrał walkę Gamrot vs Ferreira?

Kto wygrał walkę Gamrot vs Ferreira? Odpowiedź na to pytanie poznamy w nocy z soboty na niedzielę. Walka Gamrot vs Ferreira jest drugim pojedynkiem karty głównej najbliższej gali UFC. Polak i Brazylijczyk do klatki wyjdą więc około godziny 01:30 polskiego czasu, a więc zapewne kilkadziesiąt minut po tym, jak skończy się gala KSW 65, która zaplanowana jest na sobotni wieczór.

Wynik walki Gamrot vs Ferreira

Wynik walki Gamrot vs Ferreira może być kluczowy dla przyszłości obu zawodników. Ferreira, przed walką z Polakiem, miał na swoim koncie serię dwóch porażek z rzędu. Trzecia przegrana może dla niego oznaczać zwolnienie z UFC. Stawka była więc spora i wygrana Gamrota da mu dużo, jeśli chodzi o rozwój jego kariery w UFC i rozpoznawalność za oceanem.

Zobacz także: Zarobki Gamrota w UFC

Opis walki Gamrot vs Ferreira

Opis walki Gamrot vs Ferreira, czyli... zwycięstwo! Koniec pojedynku nadszedł w drugiej rundzie. Gamrot trafił rywala potężnym ciosem w żebra, a ten po chwili odczuł na tyle skutki tego uderzenia, że poddał walkę. Polak z trzecim zwycięstwem z rzędu w UFC!

Mateusz Gamrot pokonał Diego Ferreirę przez TKO, runda 2