Bartłomiej "Balboa" Domalik i Łukasz "Goat" Parobiec zmierzyli się w walce wieczoru na gali Gromda 11. Kto wygrał ten pojedynek?

Balboa vs Goat Gromda 11

Bartłomiej "Balboa" Domalik vs Łukasz "Goat" Parobiec, czyli jedna z najważniejszych walk na gali Gromda 11. Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie tych gladiatorów, od początku istnienia organizacji walk na gołe pieści. Balboa w organizacji stoczył już pięć pojedynków i wszystkie wygrał! Po raz pierwszy fani mogli zobaczyć go na piątej odsłonie, która odbyła się 7 maja 2021 roku. Wygrał wówczas turniej główny, pokonując w ćwierćfinale Michała "Boryka" Walczaka, w półfinale Mariusza "Mario" Kruczka i w finale Patryka "Gleba" Tołkaczewskiego. Na Gromda 9 stanął do walki o międzynarodowy pas mistrzowski. Jego rywalem był były zawodnik UFC - Mark Godbeer. Domalik pokonał Anglika w drugiej rundzie. Łukasz "Goat" Parobiec to natomiast zawodnik, który ma na koncie najwięcej walk w historii organizacji. Jego rekord to siedem triumfów i dwie porażki. Na Gromda 9 w wielkim finale czwartego turnieju pokonał Mariusza "Mario" Kruczka.

Kto wygrał walkę Balboa vs Goat?

O tym, kto wygrał walkę Sowiński vs Okniński na Gromda 11, przekonaliśmy się w piątek 2 grudnia. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala Gromda 11. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Balboa vs Goat, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego bukmachera gali, czyli w firmie LVBet (zobacz kod promocyjny LVbet).

Wynik walki Balboa vs Goat

Wynik walki Balboa vs Goat stał pod znakiem zapytania. Według bukmacherów dość zdecydowanym faworytem tej walki jest Bartłomiej "Balboa" Domalik. Nic w tym dziwnego, ponieważ kickbokser i członek Kadry Narodowej w Kickboxingu jest do tej pory niepokonany. Wygrywał on z zawodnikami często silniejszymi i cięższymi od siebie. Domalik jest dynamicznym i agresywnie walczącym "bijokiem", a do tego bardzo szybkim w wymianach. "Goat" ma także dużo atutów, począwszy od masy ciała i faktu, że jest mańkutem. Niewiele osób potrafi rywalizować przeciwko zawodnikom walczącym z odwrotnej pozycji. O tym, kto wygra ten pojedynek, dowiemy się już w piątkowy wieczór 2 grudnia.

Zobacz także - kim jest Łukasz "Goat" Parobiec?

Opis walki Balboa vs Goat

Opis walki Balboa vs Goat, czyli jak przebiegał ten pojedynek?

Runda I

Od początku środek ringu zajął Parobiec. Pierwszy atak wyprowadził Balboa, który zaatakował po 30 sekundach. Widać było znaczną przewagę szybkości Domalika. Na 50 sekund przed końcem pierwszej rundy Goat został posłany na deski. Zdołał on jednak wstać i kontynuował pojedynek.

Runda II

W drugiej odsłonie znacznie odważniej zaczął atakować Balbao. W połowie tej rundy Parobiec znalazł w tarapatach, jednak udało mu się przetrzymać nawałnicę ciosów ze strony Domalika. Po czterech minutach walki obaj zawodnicy schodzili do narożników z widocznymi rozcięciami.

Runda III

Trzecia runda zaczęła się od mocnego trafienia ze strony Parobca. Zachwiał się po nim Balboa, jednak Goat nie zdecydował się pójśc za ciosem. Cały czas górował szybkością nad swoim rywalem Domalik, który na czterdzieści sekund przed końcem ponownie posłał na deski rywala. Ten jednak bez większych problemów wstał. Runda zakończyła się kolejnym mocnym atakiem Domalika. Parobca uratował gong kończący rundę.

Runda IV

Goat dobrze wszedł w czwartą rundę kilkukrotnie trafiając rywala. Na niewiele to się zdało, ponieważ Balboa zdołał znów posłać na deski Parobca. Ten knockdown okazał się być początkiem końca. W tej rundzie Goat aż trzykrotnie padał na ziemię. Co prawda za każdym razem wstawał, jednak tę odsłonę kończył już mocno rozbity.

Runda V

Ostatnia runda potrwała półtorej minuty. Balboa od początku wywierał dużą presję na przeciwniku. W końcu, po raz szósty w tej walce, posłał rywala na deski. Tym razem Goat odmówił kontynuowania pojedynku.