Gala KSW 60 to jubileuszowe wydarzenie największej organizacji MMA w Polsce. KSW 60 – kto wygrał? KSW 60 wyniki – jakie były KSW 60 wyniki walk? KSW 60 zwycięzcy – kto najwięcej wygrał, a kto stracił, jeśli chodzi o KSW 60 podsumowanie?

KSW 60 kto wygrał?

KSW 60 - kto wygrał? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy w sobotni wieczór. Właśnie na dzień 24 kwietnia zaplanowana była bowiem jubileuszowa gala organizacji, której szefami są Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. O tym, kto wygrał KSW 60 często decydowali sami zawodnicy – nokautując lub poddając swoich przeciwników. KSW 60 zwycięzcy to jednak także decyzje sędziów, które często mogą być kluczowe na przykład dla tego, który z zawodników sięgnie po mistrzowski pas federacji KSW.

KSW 60 wyniki

Z racji tego, że jubileuszowa gala była transmitowana w systemie PPV, KSW 60 wyniki dla organizatorów będą ważne nie tylko, jeśli chodzi o poziom sportowy, ale również biorąc pod uwagę sprzedaż dostępów do transmisji. W czasach pandemii koronawirusa, gdy obiekty sportowe są zamknięte dla kibiców, a gale organizowane w hotelach lub studiach telewizyjnych, to, ile dana gala sprzeda dostępów do PPV, jest kluczowe dla oceny gali z perspektywy organizatorów. Skoro niemożliwe jest generowanie wpływów z tradycyjnych biletów, trzeba robić to poprzez sprzedaż „wirtualnych biletów”, czyli właśnie dostępów do transmisji PPV.

Jeśli chodzi o KSW 60 wyniki, jeśli chodzi o aspekt czysto sportowy, te poznaliśmy w sobotni wieczór. W walce wieczoru o pas mistrzowski wagi ciężkiej zmierzyli się panujący mistrz Phil De Fries oraz pretendent Tomasz Narkun, posiadacz mistrzowskiego trofeum w kategorii półciężkiej.

KSW 60 zwycięzcy

To jednak nie koniec pojedynków o pas. Na KSW 60 zwycięzcy walki Marian Ziółkowski vs Maciej Kazieczko wręczony został mistrzowski pas w kategorii lekkiej. „Golden Boy” sięgnął po pas, wygrywając z Romanem Szymańskim, a pojedynek z Kazieczką był dla niego pierwszą obroną mistrzowskiego trofeum. Mówi się, że pas łatwiej jest zdobyć, niż go obronić. Kto wie, może właśnie w tym aspekcie należało upatrywać szans zawodnika klubu Ankos MMA? Zakłady bukmacherskie Fortuna zdecydowanego faworyta widzały w Ziółkowskim, wystawiając kurs na jego triumf w okolicach 1.32.

Jak się okazało, szanse były ocenione właściwie, gdyż zawodnik z Warszawy rozbił przeciwnika ciosami, a następnie udusił go w drugiej rundzie, broniąc pasa.

Jeśli chodzi o walkę wieczoru, tutaj bukmacherzy przewidywali znacznie bardziej wyrównany pojedynek. Faworytem był co prawda De Fries, ale minimalnym - kurs 1.72. Z kolei wygrana pretendenta została oszacowana na około 2.12. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla Polaka, który po raz kolejny przegrał z Anglikiem.

Jeśli chodzi o KSW 60 zwycięzcy, według kursów najłatwiej ze swoim rywalem powinien był poradzić sobie Patryk Kaczmarczyk. Kurs na debiutanta w KSW w pojedynku z Michałem Sobiechem wynosił 1.25. Panowie dali kapitalną walkę i choć Kaczmarczyk wygrał na punkty, musiał się mocno napracować, żeby zanotować udany debiut w KSW.

KSW 60 wyniki walk

KSW 60 wyniki walk poznaliśmy już w sobotę późnym wieczorem. Tradycyjnie najpierw zostały rozstrzygnięte nieco mniej ważne i medialne pojedynki, a im dalej, tym stawka będzie coraz większa. W trzeciej walce od końca poznaliśmy wynik walki Izu Ugonoh vs Marek Samociuk. Rywal byłego pięściarza trzykrotnie się zmieniał, co z pewnością nie pomogło byłemu pięściarzowi w przygotowaniach się do starcia na KSW 60. W klatce Ugonoh szybko stracił siły i przegrał w drugiej rundzie. Co-main eventem była walka Ziółkowski vs Kazieczko, a najważniejszym starciem gali pojedynek o pas wagi ciężkiej.

Phil De Fries pokonał Tomasza Narkuna przez TKO, runda 2  – walka o pas mistrzowski w wadze ciężkiej
Marian Ziółkowski pokonał Macieja Kazieczkę przez poddanie, runda 2 – walka o pas mistrzowski w wadze lekkiej
Marek Samociuk pokonał Izu Ugonoha przez TKO, runda 2
Patryk Kaczmarczyk pokonał Michała Sobiecha przez jednogłośną decyzję sędziów
Aleksandar Ilić pokonał Adriana Dudka przez TKO, runda 1
Vojto Barborik pokonał Krzysztofa Klaczka przez poddanie, runda 2
Karolina Wójcik pokonała Aleksandrę Rolę przez jednogłośną decyzję sędziów
Ion Surdu pokonał Kacpra Koziorzębskiego przez KO, runda 1
Jakub Wikłacz pokonał Patryka Surdyna przez jednogłośną decyzją sędziów

KSW 60 podsumowanie

Na KSW 60 podsumowanie tradycyjnie przyszedł czas po gali. Kibiców interesował przede wszystkim poziom sportowy i efektowne nokauty, a organizatorów również KSW 60 wyniki, jeśli chodzi o sprzedaż PPV i ogólnie przebieg gali. Na to z pewnością nie można narzekać. Gala stała na wysokim poziomie, a pojedynki były niezwykle ciekawe i dynamiczne. Podczas KSW 60 poznaliśmy także pierwszych bohaterów gali KSW 61. W walce wieczoru kolejnej gali zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski.