Walka Szymon Kołecki – Akop Szostak była najważniejszym pojedynkiem gali KSW 62. O tym, kto wygrał to medialne starcie, dowiedzieliśmy się w sobotni wieczór, gdyż właśnie na ten dzień zaplanowana była kolejna gala KSW.

Szymon Kołecki - Akop Szostak KSW 62

Szymon Kołecki – Akop Szostak na KSW 62, czyli... dla wielu walka, która nie miała większego sensu. Kibice sportów walki w Polsce zgodnie twierdzili, że Kołecki znajduje się na znacznie wyższym poziomie od swojego przeciwnika, który – z rekordem 4-3 w MMA i braku wygranej w KSW – nie zasłużył na to, żeby mieć możliwość zawalczenia z Kołeckim – zwłaszcza w walce wieczoru. Fakt był jednak taki, że Kołecki i Szostak są skonfliktowani od kilku lat i mieli okazję wyjaśnić sobie wszystko w klatce po męsku.

Kto wygrał walkę Szymon Kołecki vs Akop Szostak?

O tym, kto wygrał walkę Szymon Kołecki vs Akop Szostak, przekonaliśmy się w sobotni wieczór. Późnym wieczorem, gdyż była to ostatnia walka gali KSW 62. Patrząc na kursy, które proponowały zakłady bukmacherskie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), Kołecki powinien był błyskawicznie rozprawić się ze swoim przeciwnikiem. Kurs na wygraną Kołeckiego wynosił około 1.05 i był jednym z najniższych kursów na galach KSW od wielu lat. Jak się okazało, bukmacherzy się nie mylili.

Wynik Szymon Kołecki vs Akop Szostak

Wynik Szymon Kołecki vs Akop Szostak interesował kibiców, ale też... trenerów obu zawodników. Szkoleniowcem Szymona Kołeckiego jest Mirosław Okniński, główny trener Akademii Sportów Walki Wilanów. Okniński nie przepada za przedstawicielami Warszawskiego Centrum Atletyki, czyli klubu, w którym na co dzień trenuje Szostak. Pojedynek Kołecki vs Szostak niósł więc za sobą dodatkowy smaczek w postaci rywalizacji dwóch warszawskich klubów, które – delikatnie mówiąc – za sobą nie przepadają.

Zobacz także - kim jest Mirosław Okniński?

Opis walki Szymon Kołecki vs Akop Szostak

Walka Kołecki vs Szostak zakończyła się błyskawicznie, gdyż trwała 45 sekund. Kołecki znokautował Szostaka potężnym prawym ciosem i zanotował dziesiąte zwycięstwo w MMA. Jak przyznał po pojedynku, przyjaciółmi z Akopem nigdy nie będą, ale życzy mu wszystkiego dobrego w jego dalszej karierze.

Szymon Kołecki pokonał Akopa Szostaka przez KO, runda 1

Zobacz także - karta walk gali KSW 62.