Widzieliśmy już walki rapera Filipka na FAME MMA, a teraz czas na kolejną postać z tego świata. Wacław "Wac Toja" Osiecki to kolejny raper, który zdecydował się spróbować nowych wyzwań w swoim życiu. Podpisał kontrakt z organizacją FAME MMA, a jego debiut zobaczymy już w lutym na Tauron Arena Kraków. Kim jest Wac Toja? Ile lat ma Wac Toja? Czy Wac Toja ma dziewczynę?

Kim jest Wac Toja?

Wac Toja to właściwie Wacław Osiecki. Jest to raper, który znany jest ze swojego wyjątkowego głosu oraz umiejętności odpowiedniego sklejania dźwięków. Jego utwory i albumy zestawia się z falą newschoolowych mainstreamowców zza Oceanu, którzy nie będąc profesjonalnymi wokalistami, wnoszą równocześnie autorski i wyjątkowo zaraźliwy patent na podśpiewywane wstawki czy przejścia.

Zobacz także - typy na FAME MMA

Wac Toja Kariera

Wac Toja swój pierwszy numer nagrał w 2010 roku. Dwa lata później postanowił, że może zrobić coś więcej w tym kierunku i nagrać jakąś płytę. Samym rapem "zajarał" się dzięki swojemu starszemu bratu Maciejowi, z którym razem słuchał popularnych kawałków. Często, gdy słuchał czyiś zwrotek, wyobrażał sobie, że może zrobić to lepiej. Zaczął pisać teksty i wrzucać nagrania do Internetu.

Swoją dotychczasową karierę Wac Toja zawdzięcza Młodym Wilkom, do których dostał się podczas IV edycji w 2015 roku. Następnie dołączył do wytwórni QueQuality, która ma w swoim składzie m.in. Guziora, Filipka, Kabe i samego Quebonafide, który jest jej właścicielem. W 2019 roku po wydaniu trzech albumów postanowił działać na własną rękę.

Wac Toja wiek

Wac Toja urodził się 12 czerwca 1994 roku w Kisielicach. To oznacza, że aktualnie ma 29 lat.

Wac Toja wzrost

Wzrost Wac Toja nie jest znany. To ile mierzy Wac Toja dowiemy się na oficjalnym ważeniu przed FAME MMA 17.

Wac Toja waga

Nie ma oficjalnych informacji o wadze Wac Toja. Wagę rapera poznamy na oficjalnej ceremonii ważenia przed galą FAME MMA 17.

Wac Toja rodzeństwo

Wacław Osiecki ma trzech starszych braci. Bartek jest od niego starszy o rok, Maciej o 10 lat, a Łukasz o 11 lat. To właśnie dzięki braciom Wac Toja zainteresował się muzyką, a później rapem. Jego brat Łukasz słuchał hardkorowych brzmień metalu, a Maciej rapu. Nosił też szerokie spodnie, które w tamtych czasach były czymś w rodzaju "zakazanego owocu".

Wac Toja FAME MMA

Pod koniec 2022 roku federacja FAME MMA ogłosiła Wac Toja nowym zawodnikiem. Debiut popularnego rapera odbędzie się na siedemnastej edycji tej gali, która odbędzie się 3 lutego 2023 roku w Tauron Arena Kraków. Wiele osób zastanawiało się, z kim zestawić Wac Toja, aby walka była ciekawa dla fanów. Padło na Sebastiana Fabijańskiego, który poza karierą aktorską próbuje swoich sił w rapie.

Wac Toja Sebastian Fabijański

Na FAME MMA 17 dojdzie do pojedynku dwóch raperów. Specjalnie na potrzeby gali aktor przyjął nowy pseudonim "Alterboy". Jego walka z Wac Toja odbędzie się w formule K-1 w małych rękawicach. Pojedynek zakontraktowano na trzy rundy.

Kto wygrał walkę Sebastian Fabijański vs Wac Toja na FAME MMA 17?

Wac Toja Albumy

Wac Toja do tej pory wydał 7 albumów. Najwyżej notowany na liście sprzedaży detalicznej w Polsce to "Ostry sos", który w 2020 roku zajęła drugie miejsce.

NazwaData wydaniaWydawca
MiDDLE FINGER11 lutego 2015Nielegal
High N Low16 listopada 2016QueQuality
High Quality28 kwietnia 2017QueQuality
TURBOBOOST24 maja 2019QueQuality
Ostry sos24 stycznia 2020My Music
Plasma20 sierpnia 2020Universal Music Polska
Five13 kwietnia 2021Universal Music Polska

Kapitan Wac Toja

Obecnie najpopularniejszym utworem Wac Toja jest "Kapitan", który otrzymał trzy platynowe płyty. Na oficjalnym kanale YouTube Wac Toja nutka ta ma już 35 milionów wyświetleń!

Kizo Wac Toja

Wac Toja co jakiś czas pojawia się w utworach Kizo. Ten pojawił się u Wac Toja w 2019 roku w utworze "Chill Hot". Pozostałe utwory, gdzie można posłuchać obu raperów razem to m.in. "Tornado", "LOT", "Nasze Lato", "Taki Zwyczaj".

Wac Toja Sara Chmiel

W październiku 2022 roku "Sztuka latania" zespołu Lady Pank doczekała się nowej wersji, którą przygotował Gromee. W utworze pojawili się także Wac Toja, Jan Borysewicz oraz Sara Chmiel.

- Znam muzycznie Wac Toja od lat. Niesamowicie odnajduje się w różnych stylach, stąd pomysł, by to właśnie On nagrał rapowe zwrotki w Sztuce Latania. Z racji szacunku do oryginalnego utworu i pięknego tekstu, jaki napisał Andrzej Mogielnicki, zależało mi, żeby nie zmieniać niczego. Wacław to totalnie zrozumiał – mówi Gromee.

Wac Toja Instagram

Osiecki prowadzi konto na Instagramie. Rapera można znaleźć na tej platformie pod nickiem @wactoja. Obserwuje go tam blisko 200 tys. użytkowników.

https://www.instagram.com/p/CkLBeOaMNUb/

Wac Toja dziewczyna

Wac Toja dziewczyna, czyli czy raper jest obecnie w związku? Aktualnie Wacław Osiecki nie jest w stałym związku.

Wac Toja Olimpia Kisielice

W sierpniu 2022 roku Wac Toja został sponsorem klubu Olimpia Kisielice ze swojej rodzinnej miejscowości, w którym sam przed laty trenował.

– Właśnie zostałem sponsorem klubu piłkarskiego MLKS Olimpia Kisielice, skąd pochodzę i gdzie grałem w juniorach na prawej pomocy. Zaprojektowaliśmy nowe stroje z logo CAŁY LOKAL SKACZE obok herbu miasta i drużyny. Lecimy po awans! – napisał raper w mediach społecznościowych.


Ile lat ma Wac Toja?
Wac Toja urodził się 12 czerwca 1994 roku. Obecnie ma 29 lat.
Kim jest Wac Toja?
Wac Toja, czyli Wacław Osiecki to popularny raper, który do tej pory wydał 7 albumów.