Quebonafide, to przede wszystkim jeden z najpopularniejszych polskich raperów, którego można znać pod pseudonimami "Jakub z Ciechanowa", czy też Młody Grabus. Ponadto jest jednym ze współwłaścicieli spółki MISS TI FRANCHISING i założycielem QueQuality.

Quebonafide - Imię i nazwisko

Jak nazywa się Quebonafide? Tak naprawdę jego imię i nazwisko to Kuba Grabowski. Jego pseudonim wziął się od imienia Kuba (Quebo) oraz łacińskiego zwrotu "bona fide", który oznacza "w dobrej wierze".

Quebonafide - Wiek

Ile lat ma Quebonafide? Raper urodził się 7 lipca 1991 roku. W 2023 roku skończył 32 lata.

Quebonafide - Move Federation

Gala Move Federation 2 to pierwsza styczność Quebonafide z tego typu programami. Na murawie będziemy mieli okazję go zatem zobaczyć już 7 października 2023 roku. Składem, w którym Kuba zagra jest Emeritos Banditos, a jej kapitanem Jarosław "Pashabiceps" Jarząbkowski. Na murawie ich przeciwnikami będzie drużyna Jakuba "Japczana" Piotrowicza.

Co ciekawe, mężczyzna miał już do czynienia z piłką nożną i jest jej zagorzałym fanem. Od 2018 roku jest on członkiem klubu piłkarskiego KTS Weszło, którego prezesem jest Krzysztof Stanowski. Jak wiadomo, mężczyzna jest powiązany z Move Federation, gdyż prowadzi drugą edycję, więc może decyzja Kuby o udziale w gali nie jest przypadkowa.

Quebonafide - Kariera rapera

Quebonafide ma na swoim koncie ponad 500 tysięcy sprzedanych płyt w Polsce, co daje mu status jednego z najlepiej sprzedających się twórców w branży. Początkowo był członkiem Yochimu, następnie zdecydował się na solową karierę, którą rozpoczął pod skrzydłami SB Maffija, wydając krążek "Eklektyka". Miało to miejsce w 2013 roku i dało początek fali fanów, którzy chętnie decydowali się na słuchanie jego utworów.

Mężczyzna nie zwalniał tempa, co dało mu sukces. W niedługim czasie po wydaniu pierwszej płyty, a dokładniej w 2014 założył wytwórnię muzyczną o nazwie QueQuality. Od tej pory sam wydawał utwory i zapraszał do siebie innych artystów. Jednym z bardziej znanych raperów z tego zestawienia jest Filipek. Sam Kuba, tak jak Marcinek w przeszłości także zajmował się freestylem.

Na ten moment najpopularniejsze piosenki Grabowskiego mają ponad 100 milionów wyświetleń. Sam raper natomiast po wydaniu płyty Romantic Psycho w 2020 postanowił zakończyć karierę. Niekiedy jednak pojawiają się single, które nagrał przed podjęciem tej decyzji.

Quebonafide - Miss Ti

Poza karierą rapową Quebonafide jest współzałożycielem marki Miss Ti, która zajmuje się sprzedażą mochi, masła orzechowego i napojów inspirowanych Japonią. Można je zakupić w marketach spożywczych lub na stronie internetowej. Co więcej, Miss Ti miało również swój lokal. W 2023 roku stworzył komis związany z tą firmą. Kuba otworzył w przeszłości również restaurację pod nazwą Mr.OH, jednak nie przetrwała ona pandemii.

Quebonafide - Narzeczona

W życiu prywatnym raper związał się z popularną wokalistką Natalią Szroeder i są razem około 5 lat. Podczas ostatniej trasy koncertowej nazwał ją swoją narzeczoną, co ucieszyło fanów pary.

https://www.instagram.com/p/CRjHSwgsLha/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Quebonafide - Krzy Krzysztof

Jednym z członków drużyny, w której Quebo pojawi się na Move Federation jest Krzy Krzysztof. Mężczyzna jest bliskim przyjacielem Grabowskiego, gdyż znajdą się od wielu lat. Ponadto przez wiele lat pełnił funkcję jego hypemana podczas koncertów, jednak sam również próbował swoich sił w muzyce.