Oskar Wierzejski to kolejny zawodowy sportowiec, który prawdopodobnie zasili szeregi federacji FAME MMA. Według nieoficjalnych doniesień Wierzejski znajdzie się na karcie walk FAME MMA 21. Sprawdź kim jest Oskar Wierzejski!

Kim jest Oskar Wierzejski?

Kto to Oskar Wierzejski? Oskar Wierzejski to polski pięściarz, który na swoim koncie ma 9 zawodowych pojedynków. Występuje on w kategorii junior ciężkiej, której limit jest ustalony na 90,7 kg. Boks trenuje od 13 roku życia, a na zawodowstwo przeszedł w wieku 19 lat.

Na ringach amatorskich Oskar Wierzejski stoczył 70 walk, z których wygrał 60. Dwukrotnie zdobywał medale na Mistrzostwach Polski w boksie.

Oskar Wierzejski wiek

Oskar Wierzejski urodził się 17 stycznia 1998 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 26 lat.

Oskar Wierzejski wzrost

Wierzejski ma 185 centymetrów wzrostu.

Oskar Wierzejski waga

Oskar Wierzejski swoje pojedynki toczy w kategorii junior ciężkiej, której limit jest ustalony na 90,7 kg. Waga Wierzejskiego na co dzień oscyluje w okolicach 100 kilogramów.

Oskar Wierzejski rekord

Do tej pory Oskar Wierzejski stoczył dziewięć zawodowych walk, z których wygrał osiem, a jeden zremisował

Rekord Boks: 8-0-1

Oskar Wierzejski walka

Debiutancką walką w boksie zawodowym stoczył 25 maja 2019 roku. Na gali w Jeleniej Górze zmierzył się wtedy z Milanem Cechvalem, którego pokonał przez jednogłośną decyzję. Ostatnią dotychczasową walkę zanotował w lipcu 2023 roku. Na gali we Wrocławiu pokonał jednogłośnie na punkty Yaroslava Mohisha.

Oskar Wierzejski FAME MMA

Nieoficjalnie mówi się, że Oskar Wierzejski wystąpi na gali FAME MMA 21, która odbędzie się 18 maja w Gliwicach. Wierzejski miałby się zmierzyć z Adrianem Polakiem.

Oskar Wierzejski Adrian Polak

W marcu 2024 roku Adrian Polak w jednym z wywiadów w bardzo negatywny sposób wypowiedział się na temat Oskara Wierzejskiego. Polański opowiedział o sytuacji, do której doszło na gali FAME MMA 20. Wierzejski miał wyzywać z trybun Polaka, a ten schodząc do szatni postanowił go zaatakować.

Polański zapowiedział, że ma zamiar zrewanżować się Wierzejskiemu i planuje również atakować pięściarza, gdy ten będzie miał swoją walkę.

Już dogadałem się z menagerem. Zbieramy k***a ekipę moich znajomych. Wykupuję cały sektor na jego przyszłą walkę (...) i będziemy k***ę tak gwizdać, będziemy tak z niego szydzić, a jak będzie wychodził śmieć k***a z walki to jeszcze go będziemy rzucać napojami.

Oskar Wierzejski również wypowiedział się na temat Polański podczas jednego z wywiadów.

Roksy synek jest tragiczny, on nic nie umie. (...) Ma trochę tych walk, a widzisz, nastukał go ostatnio Josef Bratan, który dwa tygodnie trenował. Nawet nie trenował, dwa tygodnie przed galą zielsko skończył palić.

Oskar Wierzejski boks

Wierzejski boks trenuje od 13 roku życia. Na amatorskich ringach zanotował 70 walk, z których wygrał 60. Do jego najważniejszych osiągnięć należy pięciokrotne z rzędu mistrzostwo Dolnego Śląska oraz dwukrotnie zdobyty medal Mistrzostw Polski.

Na zawodowstwo przeszedł w 2019 roku i od tamtego czasu stoczył dziewięć pojedynków, w tym osiem wygranych. Warto również dodać, że Wierzejski należy do grupy promotorskiej Tymex Boxing Promotion, której członkinią była między innymi Ewa Brodnicka.

Oskar Wierzejski Instagram

Instagram Oskara Wierzejskiego można znaleźć pod nazwą @ow_bxng. Do tej pory zgromadził na swoim koncie niespełna trzy tysiące obserwujących.


Ile lat ma Oskar Wierzejski?
Oskar Wierzejski ma 26 lat.
Jaki rekord ma Oskar Wierzejski?
Rekord Oskara Wierzejskiego to 8-0-1.