Albert Sosnowski dość nieoczekiwanie zawitał do świata freak fightów. Polski pięściarz sześć lat po zakończeniu kariery podpisał bowiem kontrakt z organizacją freakową i kolejny pojedynek stoczył na Clout MMA 2. Kim jest Albert Sosnowski? Z kim walczył Albert Sosnowski? Poznaj wszystkie szczegóły dotyczące tego zawodnika w poniższym artykule!

Kim jest Albert Sosnowski?

Kim jest Albert Sosnowski? Kto to Albert Sosnowski? Albert Sosnowski to polski pięściarz i były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC w wadze ciężkiej. Karierę zawodową rozpoczął w lipcu 1998 roku w wieku 19 lat. Łącznie stoczył 60 walk, z których wygrał 49. W maju 2010 roku stanął do walki o mistrzostwo świata z Witalijem Kliczko. Polak nie sprostał jednak wyzwaniu i przegrał w 10 rundzie przez nokaut.

Albert Sosnowski zakończył zawodową karierę w 2017 roku po przegranej z Łukaszem Różańskim. W 2023 roku podpisał jednak kontrakt z freakową organizacją Clout MMA, w której zadebiutował 28 października.

Albert Sosnowski wiek

Ile lat ma Albert Sosnowski? Albert Sosnowski urodził się 7 marca 1979 roku, a więc ma 44 lata.

Albert Sosnowski wzrost

Wzrost Alberta Sosnowskiego wynosi 189 centymetrów.

Albert Sosnowski waga

Ile waży Albert Sosnowski? Sosnowski przez całą karierę walczył w wadze ciężkiej, jednak nie należał do największych w tej kategorii. Jego waga oscylowała w okolicach 100 kilogramów.

Albert Sosnowski walka

Debiutancka walka Alberta Sosnowskiego odbyła się 22 lipca 1998 roku na gali w Danii. Polak zmierzył się wtedy z Janem Drobeną, którego pokonał już w pierwszej rundzie przez TKO. Ta walka zapoczątkowała jego serię 19 zwycięstw z rzędu. Łącznie Sosnowski stoczył 60 walk zawodowych oraz jedną walkę pokazową, w której zmierzył się z Przemysławem Saletą na gali charytatywnej w 2021 roku.

Albert Sosnowski MMA

Sosnowski do tej pory walczył tylko w boksie. Jego dołączenie do organizacji Clout MMA spowodowało jednak, że zaczęło się mówić o jego potencjalnym debiucie w formule MMA. Jak na razie nie wiadomo czy Albert Sosnowski zawalczy w MMA.

Albert Sosnowski rekord

Albert Sosnowski posiada niezwykle bogaty rekord w boksie zawodowym. W tej dyscyplinie stoczył bowiem aż 60 walk.

Rekord Boks: 49-9-2
Rekord Boks (w małych rękawicach): 1-0

Albert Sosnowski Clout MMA

Albert Sosnowski został ogłoszony jako nowy zawodnik Clout MMA przy okazji pierwszej konferencji przed galą Clout MMA 2. Nie wiadomo na ile walk Sosnowski podpisał kontrakt z freakową organizacją. Jego debiut w tej federacji odbył się 28 października 2023 roku w Płocku.

Albert Sosnowski vs Remi Gruchała

Na Clout MMA 2 Albert Sosnowski zmierzył się z Remim Gruchałą. Pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami odbył się w formule boksu w małych rękawicach na dystansie 3 rund po 3 minuty. Gruchała był zdecydowanym faworytem tego starcia, jednak Sosnowski zaprezentował sie fenomenalnie i zwyciężył w drugiej rundzie przez TKO.

Albert Sosnowski Marcin Najman

Swego czasu Albert Sosnowski był mocno skonfliktowany z Marcinem Najmanem. Do pierwszej poważnej scysji między tymi zawodnikami doszło w programie Fun Raport na kanale Orange Sport. Najman wyśmiewał Sosnowskiego twierdząc, że ten wytrzymał w walce z Kliczko aż 10 rund tylko dlatego, bo Ukrainiec nie chciał kończyć pojedynku wcześniej. Doszło wtedy nawet do tego, że Sosnowski ruszył na Najmana z krzesłem.

Albert Sosnowski Kliczko

Walka Sosnowski vs Kliczko odbyła się 29 maja 2010 roku. Stawką tego pojedynku był pas mistrza świata kategorii ciężkiej w organizacji WBC. Polak był skazywany na porażkę, jednak wytrzymał w ringu z ukraińskim mistrzem aż 10 rund. W tej właśnie rundzie Witalij Kliczko znokautował Polaka.

Albert Sosnowski zarobki

Ile zarobił Albert Sosnowski? Tego dokładnie nie wiadomo, jednak pewne jest, że Sosnowski był jednym z najlepiej zarabiających polskich pięściarzy. Według nieoficjalnych informacji za walkę z Witalijem Kliczko Albert otrzymał milion dolarów. Była to największa gaża w karierze Sosnowskiego.

Albert Sosnowski Instagram

Albert Sosnowski prowadzi swojego instagrama pod nazwą @albert_dragon_sosnowski. Nie jest on jednak zbytnio aktywny na tym portalu. Do tej pory zgromadził na swoim koncie niespełna 3 tysiące obserwujących.


Ile lat ma Albert Sosnowski? 
Albert Sosnowski ma 44 lata.
Kiedy Albert Sosnowski zmierzył się z Kliczko? 
Walka Alberta Sosnowskiego z Witalijem Kliczko odbyła się 29 maja 2010 roku.