Jan Błachowicz to polski zawodnik MMA. Jest byłym mistrzem największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki — KSW. Dzięki sukcesom na europejskiej scenie sportów walki dostał się do najlepszej światowej federacji. W UFC został mistrzem wagi półciężkiej, co uczyniło go jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego MMA.

Ile zarabia Jan Błachowicz?

Zarobki Jana Błachowicza na przestrzeni lat zmieniły się bardzo dynamicznie. Wiele osób uprawiających MMA nie jest w stanie się z niego utrzymać. Zawodnik z Cieszyna nie zalicza się do tego grona, ponieważ aktualnie zarabia za walkę nawet ponad milion złotych. Na jego wypłatę składa się nie tylko kwota, jaką otrzymuję za sam pojedynek, ale również umowy sponsorskie i dodatkowe profity. Ma na swoim koncie wiele efektownych kończeń, które owocują wysokimi bonusami.

Zawodnicy sportów walki nie mają obowiązku ujawniania swoich przychodów. Biorąc pod uwagę szacunki i informację, jakie podają niektóre ze stanów w USA, na pytanie Błachowicz zarobki można śmiało odpowiedzieć, że są to kwoty przekraczające rocznie milion złotych. Warto jednak podkreślić, że tak owocne były dopiero jego ostatnie lata kariery. We wcześniejszych nie zarabiał tak wysokich sum. Jak sam podkreśla w pierwszych latach swoich walk, często musiał dokładać do treningów i nie zarabiał na MMA.

Ile Błachowicz zarobił w UFC?

Chociaż Jan Błachowicz aktualnie zarabia bajońskie sumy za swoje walki, to należy mieć świadomość, że nie zawsze tak było. Za swoją pierwszą walkę w UFC otrzymał 14 tysięcy dolarów. Jest to o tyle szokujące, że do amerykańskiego giganta przychodził, jako mistrz KSW i jeden z najlepszych zawodników w Europie. W debiutanckiej walce zwyciężył w pierwszej rundzie. Jeżeli poległby w tym starciu, to jego wypłata wyniosłaby nawet o połowę mniej. Na stałe zarobki mogą liczyć piłkarze z topowych lig, których rezultaty, jak choćby wyniki Bundesligi znajdziecie u nas.

Zawodnicy MMA rzadko mają stałe wynagrodzenie. Zazwyczaj ustalane jest ono indywidualnie przed każdym starciem. Według szacunków w całej swojej karierze w amerykańskim gigancie Błachowicz zarobić miał 6 340 500 dolarów. Jest to ogromna suma i jedna z najwyższych, jaką Polak zarobił w mieszanych sportach walki. Niewykluczone, że na wyższe honoraria mogła liczyć tylko Joanna Jędrzejczyk, która była nie tylko mistrzynią UFC, ale również osobistością medialną bardzo popularną w Stanach Zjednoczonych.

Ile zarabia Błachowicz za walkę?

Na pytanie Błachowicz zarobki za walkę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Wraz ze wzrostem popularności i kolejnymi zwycięstwami jego pensja rosła. Za swoje pierwsze starcia zarabiał minimalne kwoty. W debiucie w UFC otrzymał 14 tysięcy dolarów, a najwięcej miał zarobić za walkę z Israelem Adesanyą, gdy zainkasował blisko 1.5 miliona dolarów. Jest to ogromna suma, która automatycznie winduje go w klasyfikacji najlepiej zarabiających sportowców w danym roku.

Wysokie honorarium otrzymał również za starcie z Ankalaevem, gdy jego zarobki wyniosły około 1.3 miliona dolarów. Była to walka mistrzowska i walka wieczoru. Jeżeli wygrałby w niej, to z całą pewnością kolejne walki również owocowałyby lukratywnymi kontraktami. Na takie zarobki nie mógł jednak liczyć przez całą swoją karierę. Przepustką do ogromnych pieniędzy było tak naprawdę wzbicie się do czołówki kategorii półciężkiej w UFC i rywalizację o najcenniejsze trofea w federacji.