W pierwszym meczu grupy E na Euro 2024 Rumunia niespodziewanie rozbiła Ukrainę aż 3:0. Ozdobą meczu było przepiękne trafienie Nicolae Stanciu, który zdjął pajęczynę z bramki Andriya Lunina.

Piękny strzał Stanciu, Ukraina rozbita

Choć murowanym faworytem tego spotkania była reprezentacja Ukrainy, to już w 29. minucie Nicolae Stanciu cudownym strzałem zza pola karnego zgłosił kandydaturę do bramki turnieju. Rumun wykorzystał podanie kolegi, który przejął piłkę po złym wybiciu ukraińskiego bramkarza.

W drugiej połowie choć to Ukraina więcej atakowała, do bramki strzelała ponownie tylko reprezentacja Rumunii. Najpierw z trzydziestu metrów do bramki trafił Marin, a zaledwie 4 minuty później na 3:0 wynik ustalił Denis Dragus. W drugim meczu grupy E Belgia podejmie Słowację.