Arka Gdynia pokonała Lechię Gdańsk 1:0 w piątkowym hicie I ligi piłkarskiej! Żółto-niebiescy wygrali Derby Trójmiasta po raz pierwszy od 16 lat. O wyniku zadecydował rzut karny, który wykorzystał Michał Marcjanik.

Śnieżne spotkanie nie porwało tłumów

Mecz pomiędzy Arką Gdynia a Lechią Gdańsk nie był porywający. Obie drużyny podeszły bardzo asekuracyjnie do gry, starając się przede wszystkim nie stracić bramki. Nie pomagała także śnieżna aura - było zimno i ślisko. Po upływie kilku minut sędziowie zdecydowali o zmianie piłki na pomarańczową.

Zarówno Arka, jak i Lechia, nie potrafiły przeprowadzić skutecznego ataku. Poważnie bramce Pawła Lenarcika zagroził jedynie Jan Biegański, który strzelił z dystansu. Lenarcik jednak bez problemu poradził sobie ze złapaniem piłki. Ze strony Arki indywidualną akcją popisał się Kacper Skóra. Strzał był jednak za lekki, dzięki czemu Bohdan Sarnawśkyj bez trudu ją przejął.

Michał Marcjanik słodko-gorzkim bohaterem meczu

Przyszła 55. minuta meczu. Andrei Chindris poślizgnął się we własnym polu karnym i sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Karola Czubaka. Szymon Marciniak nie miał wątpliwości co do podyktowania Arce rzutu karnego. Do “jedenastki” podszedł Michał Marcjanik, który wykorzystał szansę.

Bohater Arki pod koniec meczu wyleciał z boiska za sprawą dwóch żółtych kartek. Wszyscy kibice z pewnością mu jednak to wybaczą. Dwie żółte kartki ujrzał również piłkarz Lechii Maksym Chłań.

Mecz zakończył się zwycięstwem Arki 1:0. To pierwsza wygrana żółto-niebieskich w Derbach Trójmiasta od 16 lat! W klasyfikacji generalnej Fortuna I Liga Arka powiększyła prowadzenie. Lechia Gdańsk zajmuje trzecie miejsce. Przedziela ich Odra Opole.