FC Barcelona w meczu 33. kolejki La Liga pokonała przed własną publicznością 4:2 Valencię. Zawodnikiem meczu bezapelacyjnie został Robert Lewandowski, który zdobył aż 3 gole.

Hat-trick "Lewego" na wagę trzech punktów

Mecz FC Barcelona - Valencia lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili za sprawą Fermina Lopeza, jednak to Valencia schodziła na przerwę z prowadzeniem. Odpowiednio w 27. i 38. minucie meczu gole strzelali Hugo Duro i Pepelu. Po przerwie do odrabiania strat wzięła się FC Barcelona, a konkretniej Robert Lewandowski, który wyrównał stan rywalizacji już w 49. minucie.

Na kolejnego gola kapitana reprezentacji Polski trzeba było czekać do 82. minuty, kiedy to Lewandowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym "Nietoperzy" i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Prawdziwą wisienką na torcie był cudowny strzał Polaka z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry, dzięki któremu Lewandowski skompletował klasycznego hat-tricka.