Mecz FC Barcelony z Deportivo Alaves (2:1) okazał się prawdziwym kalejdoskopem emocji. Robert Lewandowski pokazał się w nim jako sprawny napastnik, przełamując fatalną passę i zdobywając dwa gole. Jednocześnie w mediach nie milkną echa po zachowaniu Lewandowskiego, które okazało się… dość niegrzeczne względem jego młodszego kolegi z zespołu.

Złość i frustracja Lewandowskiego lotem błyskawicy obiegła social media

Futbol to sport pełen emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Mecz FC Barcelony z Deportivo Alaves jest tego doskonałym przykładem. Od 18 sekundy Barcelona przegrywała z przeciwnikami 0:1. W pierwszej połowie kiepsko spisywał się cały zespół klubu z Katalonii, z Robertem Lewandowskim na czele. Dodatkową frustrację w polskim napastniku powodowała niechlubna seria 50 dni bez gola.

Wszystko zmieniło się w trakcie drugiej połowy, kiedy to Lewandowskiemu udało się przełamać linię obrony Deportivo Alaves i strzelić dwa gole w 53 od 78 minucie. Za drugim razem było to wykorzystanie rzutu karnego. W trakcie całego spotkania piłkarze Barcelony mieli sporo okazji do frustracji. Jedna z nieudanych akcji wyjątkowo mocno zdenerwowała Lewandowskiego.

Chodzi o sytuację, w której na Lamine Yamal, czyli najmłodszy napastnik w historii klubu z Katalonii wykonał efektowny drybling na prawym skrzydle. Po ominięciu obrońców młody Yamal zdecydował się na strzał, choć mógł podać wbiegającym w pole karne kolegom. Jednym z nich był Robert Lewandowski. Strzał Yamala został odbity przez bramkarza, co rozjuszyło Lewandowskiego.

Młody Hiszpan postanowił podejść do niego i wyjaśnić całą sprawę, przybijając piątkę, jednakże Lewandowski go zignorował. To nie jedyny wybuch złości napastnika polskiej reprezentacji na 16-latka, ponieważ w trakcie meczu Lewandowski kilkukrotnie gestykulował i krzyczał po nieudanych akcjach. Sytuację szybko podłapały zarówno media społecznościowe oraz tradycyjne media. Dziennik “La Razon” wskazał, że zachowanie Lewandowskiego jest publicznym pokazaniem tego, że wśród zawodników klubu z Katalonii panuje spore napięcie.