Już w najbliższą sobotę 10 lutego odbędzie się gala FAME MMA 20, podczas której w Co-Main Evencie Boxdel zmierzy się z Don Kasjo. Podczas oficjalnego ważenia okazało się jednak, że włodarz federacji nie zrobił wagi do pojedynku. Co teraz?

Boxdel jednym zawodnikiem bez wagi - Jakie będą konsekwencje?

Jak wiadomo, pojedynki nawet w galach freak fightowych mają swoje zasady, a jedną z nich są oczywiście limity wagowe. Michał "Boxdel" Baron do pojedynku z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim miał ważyć 95 kilogramów. Podczas ważenia jednak okazało się, że jego masa ciała wynosi o dwa kilogramy za dużo. Jakie zawodnik poniesie konsekwencje?

Standardowo z racji tego, że ani o 10:00, ani o 12:00 do kiedy miała być zrobiona waga, mężczyzna nie ważył 95 kilogramów, będzie musiał oddać przeciwnikowi 30% swojej gaży. Ta procedura dotyczy każdej osoby z karty walk FAME MMA 20 i pozostałych gal federacji.

Co ciekawe, w przypadku turnieju k-1 do ważenia dojdzie w sobotę o godzinie 16:00. Jeśli któryś z zawodników będzie ważył więcej niż 80 kilogramów, to w jego miejsce wskoczy "joker". Oznacza to, że niemal do ostatniego momentu gali nie mamy pewności, czy wszystkie zaplanowane zestawienia odbędą się w zapowiedzianych składach.