Bayer Leverkusen zremisował w dramatycznych okolicznościach z AS Romą 2:2 i tym samym ustanowił rekord Europy w ilości meczów bez porażki. Aptekarze nie przegrali po raz 49. z rzędu w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach.

Bayer Leverkusen z szansą na potrójną koronę

Drużyna Xabiego Alonso rozgrywa niewiarygodny sezon. Bayer Leverkusen na kilka kolejek przed końcem sezonu Bundesligi zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec, a oprócz tego Aptekarze zagrają w finale Pucharu Niemiec z drugoligowym Kaiserslautern. Remis z AS Romą oznacza również pobicie rekordu meczów bez porażki z rzędu, który należał do Benfiki i został ustanowiony w latach 60. Bayer Leverkusen nie przegrał już 49 meczów z rzędu i nic nie zapowiada przerwania tej passy.

Mecz z AS Romą od początku nie przebiegał pomyślnie dla drużyny z zachodnich Niemiec. Za sprawą dwóch rzutów karnych pewnie wykonanych przez Paredesa to ekipa z Rzymu odrobiła dwubramkową stratę z pierwszego meczu. Jednak ostatnie słowo ponownie należało do Bayeru Leverkusen. Najpierw piłkę do własnej siatki skierował Mancini, a następnie w 97. minucie meczu Josip Stanislic zapewnił remis gospodarzom, tym samym wydłużając passę meczów bez porażki.