Problemy prawne Alberto ciągną się już od dawna. Pierwszy raz został zatrzymany w zeszłym roku, od tamtego czasu sprawa się powtarza. W kwietniu tego roku został nawet przetrzymany na lotnisku w Panamie z zarzutami przemytu.

Alberto skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności

Miesiąc temu na Tik Toku pojawił się filmik z procesu aresztowania Alberto. Krótki urywek od razu zaczął latać po internecie, a raper tłumaczył się, że policja miała podłoże rasistowskie i w jego przypadku to standart. Nie ja mam problem z prawem, tylko to prawo ma problem do mnie - tak to skomentował.

W momencie tego zatrzymania, Alberto dalej czekał na finał sprawy związanej z posiadaniem narkotyków. Raper jednak zapewniał, że był to środek medyczny, który posiadał legalnie.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Simao został skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności, czyli prac społecznych. Potwierdzonymi przez sąd zarzutami jest prowadzenie auta pod wpływem zakazanych substancji, a także znieważenie funkcjonariusza policji. Wyrok nie jest prawomocny, a obrońcy Alberto planują odwołanie.

Alberto skazany

Alberto/Instagram