Ajax Amsterdam notuje dość przeciętny sezon, a patrząc na ostatnie lata dominacji, to nawet bardzo słaby. Efektem tego jest najnowsza decyzja zarządu o zwolnieniu Freda Grima. Szalę goryczy przelała porażka z FC Groningen, w którym dublet ustrzelił Oskar Zawada.

Ajax zmienia trenera

Aktualne rozgrywki w wykonaniu wielokrotnego mistrza Holandii są tragiczne względem ostatnich lat. Na ten moment w tabeli Eredivisie zajmują dopiero odległe 5. miejsce, a do liderującego PSV Eindhoven tracą aż 24 punkty. Już w listopadzie ubiegłego roku doszło do zmiany na stanowisku trenera. Wówczas pożegnano Johna Heitingę i w jego miejsce pojawił się Fred Grim, jednak jego przygoda nie potrwała zbyt długo.

Rywalizacja z FC Groningen okazała się kluczowa. Warto przypomnieć, że w tym spotkaniu świetnie spisał się polski napastnik - Oskar Zawada - który ustrzelił dublet, wchodząc z ławki rezerwowych. Porażka 1:3 okazała się gwoździem do trumny dla Grima. Zarząd tuż po meczu poinformował, że zdecydował się na zmianę na stanowisku pierwszego trenera. W klubowym oświadczeniu możemy przeczytać wypowiedź dyrektora technicznego Jordiego Cruyffa.

Fred i ja odbyliśmy dzisiaj rozmowę na temat tego, co jest najlepsze dla klubu. Wspólnie zgadzamy się, że coś musi się zmienić. Wszedł w trudną fazę i zrobił wszystko, co mógł. Jesteśmy mu za to wdzięczni. Oscar dokończy sezon. Nadchodzące miesiące są dla zespołu bardzo ważne.

Oscar Garcia przejmuje stery

Ajax zatem odsunął Freda Grima, a teraz da szansę Oscarowi Garcii. To trener, który trafił do tego klubu niecały miesiąc temu i objął drużynę rezerw. Natomiast teraz dostanie ogromną okazję pokazać swoje możliwości w ostatnim etapie sezonu. Co ciekawe, był on niegdyś łączony z możliwością pracy w Legii Warszawa, a także Pogoni Szczecin.

52-latek w swojej karierze prowadził szereg klubów w tym m.in. Celtę Vigo, Stade Reims, RB Salzburg, czy Brighton. Wyzwanie nie jest łatwe, ponieważ zespół Ajaksu jest daleko od formy. Fred Grim nie sprawdził się, ponieważ z 21 spotkań, w których prowadził zespół, tylko dziewięć zakończyło się zwycięstwem.