W siedzibie UEFA w Nyonie odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Pierwsze mecze zarówno Ligi Europy, jak i Ligi Konferencji zaplanowano na 11 kwietnia, rewanże odbędą się tydzień później.

Włoski hit w LE, Liverpool z autostradą do finału

Zdecydowanie najciekawszą parą ćwierćfinałową rozgrywek Ligi Europy jest rywalizacja AC Milanu z AS Romą. Zwycięzca tej rywalizacji zagra w półfinale z wygranym z pary Bayer Leverkusen - West Ham United.

Po drugiej stronie drabinki losowanie okazało się łaskawe dla drużyny Jurgena Kloppa. Liverpool zmierzy się z Atalantą, a zwycięzca tej pary w półfinale zagra z Benficą lub Marsylią.

Dzisiaj poznaliśmy również pary ćwierćfinałowe LM, więcej tutaj: Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów rozlosowane. Przedwczesny finał!

Przedwczesny finał w LKE

Po losowaniu par ćwierćfinałowych LM i LE nadszedł czas na Ligę Konferencji Europy. Losowanie również dostarczyło kibicom sporo emocji, najciekawiej zapowiada się pojedynek Aston Villa - Lille.  Również interesująco zapowiada się para Olympiakos - Fenerbahce. Pozostałe pary to Club Brugge - PAOK FC oraz Viktoria Pilzno - Fiorentina.

Oto pary półfinałowe Ligi Konferencji Europy:

  • Club Brugge/PAOK - Viktoria Pilzno/Fiorentina
  • Aston Villa/Lille - Olympiakos/Fenerbahce