O kolejnej walce Jana Błachowicza w UFC mówiło się od kilku tygodni. Dziś poznaliśmy datę powrotu oraz rywala, z którym były mistrz UFC w kategorii półciężkiej zmierzy się w następnym pojedynku! Błachowicz kiedy walka? Z kim Jan Błachowicz zawalczy w następnej walce?

Błachowicz vs Rakić na UFC 297

O możliwym rewanżu pomiędzy Błachowiczem a Rakicem mówiło się już od dłuższego czasu. W ostatnich dniach Ariel Helwani stwierdził, że jest duże prawdopodobieństwo, aby taka walka odbyła się na styczniowej gali UFC 297. Dziś informacja to została potwierdzona przez holenderskiego dziennikarza Marcela Dorffa. Walka Błachowicz vs Rakić odbędzie się 20 stycznia na UFC 297.

Pierwsza walka Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakicem odbyła się w maju 2022 roku. Polak wygrał tę walkę w trzeciej rundzie przez TKO, jednak o wyniku zadecydowała kontuzja nogi Rakica. Od tamtej pory reprezentant Austrii pozostawał nieaktywny, natomiast Błachowicz zanotował dwie walki. W grudniu 2022 zremisował z Magomedem Ankalaevem, a w lipcu tego roku na UFC 291 przegrał na punkty z Alexem Pereirą po kontrowersyjnej decyzji sędziów.