Marek Saganowski już nie trenuje Wisły Płock, dlatego włodarze klubu szukają nowego selekcjonera. Wyniki Nafciarzy ostatnią w Fortuna 1 Lidze nie napawają do optymizmu, a coraz większa strata punktowa w rozgrywkach ligowych do baraży, dający walkę o awans do PKO BP Ekstraklasy, może spowodować, że ekipa z województwa mazowieckiego spędzi przynajmniej sezon dłużej na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Trwają poszukiwania nowego trenera Wisły Płock

Aktualnie byli podopieczni Marka Saganowskiego zajmują w tabeli Fortuna 1 Ligi dopiero 11. miejsce ze zdobytymi 16 punktami. Oczywiście w trakcie przygotowań do nowego sezonu 23/24 z Płocka odeszło wiele piłkarzy, którzy mogliby decydować o sile Nafciarzy. Do takich zawodników należą między innymi jak: Rafał Wolski, czy Dominik Furman.

Jednak dwa ostatnie wysokie porażki Wisły Płock z Arką Gdynią (0:3) i Miedzią Legnica (4:0) powodują, że według informacji Michała Wiśniewskiego z portaluplock.pl działacze klubu zaczęli się rozglądać za innymi trenerami, którzy są obecnie bezrobotni. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak: Leszek Ojrzyński, Piotr Tworek czy Marcin Kaczmarek.

Co ciekawe w tej karuzeli trenerskiej pojawił były trener Wisły Płock w latach 2017-2018 - Jerzy Brzęczek, który z tą ekipą w sezonie 17/18 osiągnął największy sukces w ostatnich latach tego klubu jakie było zajęcie na koniec tamtego sezonu w PKO BP Ekstraklasie piątego miejsca. Dla samego trenera była to potem droga, do zostania po paru tygodniach selekcjonerem reprezentacji Polski.

Jednak ostatnia przygoda Jerzego Brzęczka w Wiśle Kraków nie była udana. Najpierw spadek Białej Gwiazdy do PKO BP Ekstraklasy, a potem w Fortuna 1 Lidze wpadła w ogromny kryzys sportowy, a na koniec szarę gorczy przegrała wyjazdowa porażka z beniaminkiem ligi - Chojniczanką Chojnice 0:1 i działacze klubu nie mieli innego wyjścia, jak zwolnić byłego selekcjonera reprezentacji Polski, którego zastąpił Radosław Sobolewski

W ostatnim czasie 52-letniego trenera możemy zobaczyć na antenie TVP Sport, gdzie pojawia się w roli eksperta piłkarskiego, podczas meczów reprezentacji Polski, lub spotkaniach polskich klubów w europejskich pucharach.