Dziś po południu Wisła Płock poinformowała, że kończy współpracę z dotychczasowym pierwszym trenerem Nafciarzy - Markiem Saganowskim. Wraz z nim klub z Płocka opuszcza również jego asystent- Ariel Jakubowski. Powodem takiej decyzji władz klubu są słabe wyniki osiągane przez Nafciarzy w ostatnich spotkaniach Fortuna 1 Ligi.

Marek Saganowski już nie jest trenerem Wisły Płock

44-letni Saganowski przyjął Wisłę Płock w połowie maja 2023 roku, jeszcze gdy ekipa z województwa mazowieckiego występowała na poziomie PKO BP Ekstraklasy. Były napastnik takich klubów jak: ŁKS Łódź, czy Legii Warszawa zastąpił na dwie kolejki przed startem sezonu Słowaka - Pavola Stano. Jednak “Saganowi” nie udało utrzymać Wisły Płock na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce i od nowego sezonu Nafciarze występują w Fortunie 1 Lidze, gdzie jednak zajmują dopiero 11 miejsce, ze zdobytymi 16 punktami, a strata do miejsca barażowego dającego walkę o PKO BP Ekstraklasę wynosi już 4 punkty.

Łączny bilans Marka Saganowskiego w Wiśle Płock wynosi następująco: 4 zwycięstwa, 4 remisy i 7 porażek.

Trwają poszukiwania nowego trenera Wisły Płock. Włodarze klubu następcę 44-letniego trenera mają przedstawić już jutro o godzinie 12:00 na specjalnej konferencji prasowej. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl nowym trenerem Wisły Płock ma zostać Dariusz Żuraw, który prowadził ostatnio pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w trenerskim CV ma także prowadzenie drużyn z Ekstraklasy jak: Zagłębie Lublin, czy Lech Poznań.