Wisła Płock dopiero co zakończyła etap, w którym drużyną dowodził Mariusz Misiura, a już teraz poznaliśmy nowego sternika. W oficjalnym komunikacie klub przekazał, że pierwszym trenerem "Nafciarzy" został dobrze znany Adam Majewski.

Era post-Misiura

Ostatni sezon w wykonaniu Wisły Płock należy uznać za naprawdę udany. Przez długi czas drużyna Mariusza Misiury utrzymywała się w czołówce tabeli PKO BP Ekstraklasy. Mimo iż końcówka rozgrywek była dość słaba, to na jesień "Nafciarze" stanowili rewelację ligi. Koniec końców nie udało się awansować do europejskich pucharów, ale miejsce w środku stawki, kibice braliby przed początkiem sezonu w ciemno. Tym bardziej że mówimy przecież o beniaminku.

Mimo udanych wyników czysto sportowych Mariusz Misiura nie pozostał na dłużej w Płocku. Oficjalnie po dwóch sezonach zamienił Wisłę na Motor Lublin. Jak sam tłumaczył, nie była to łatwa decyzja, lecz z jego perspektywy klub nie wywiązywał się z wcześniejszych ustaleń. Koniec końców na trenerskiej karuzeli doszło do wymiany, a w Płocku zastanawiano się, kto przejmie stery po Mariuszu Misiurze. Długo na oficjalną decyzję nie trzeba było czekać. Nowym trenerem został bowiem Adam Majewski.

Powrót do klubu

Wisła Płock w swoim ogłoszeniu dumnie podkreśliła, że misję poprowadzenia zespołu powierzyła swojemu wychowankowi. W ostatnim czasie Adam Majewski pozostawał bez zatrudnienia, dokładnie od sierpnia ubiegłego roku, kiedy to przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski U-21. W komunikacie "Nafciarzy" czytamy:

Nowym trenerem Wisły Płock został Adam Majewski. Płocczanin, wychowanek naszego klubu podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2028 roku z możliwością przedłużenia współpracy o kolejny sezon.

W swojej trenerskiej karierze Majewski pracował oczywiście w Wiśle Płock, prowadził samodzielnie zespół rezerw, a potem przeniósł się do Olsztyna. Przez prawie dwa lata pracował w Stali Mielec, z którą mimo małych szans, dwukrotnie był w stanie utrzymać się na poziomie Ekstraklasy. Z kadrą młodzieżową natomiast był w stanie wywalczyć awans na Euro U-21 w 2025 roku.