W walce wieczoru londyńskiej gali UFC 286 zobaczymy walkę o mistrzowski pas w wadze półśredniej. Kamaru Usman i Leon Edwards zawalczą ze sobą po raz trzeci. Jak na razie obaj wygrali po jednej walce. Kto rozstrzygnie trylogię na swoją korzyść? Który z zawodników ma większe szanse na wygraną w tym starciu?

Zakłady bukmacherskie Usman vs Edwards 3 UFC 286

Zakłady bukmacherskie na walkę Usman vs Edwards 3 dostępne są między innymi w firmie Fortuna (sprawdź kod promocyjny Fortuna), legalnym bukmacherze, u którego można znaleźć zakłady bukmacherskie na wszystkie walki w organizacji UFC. Nie inaczej jest tym razem.

Zakłady na walkę Usman vs Edwards 3 znajdziemy na oficjalnej stronie Fortuny lub w aplikacji mobilnej w zakładce MMA -> UFC.

Kursy Usman vs Edwards 3

Kursy na Usman vs Edwards 3, czyli który z zawodników ma większe szanse na wygranie tego pojedynku? Bukmacherzy uważają, że w tym starciu, mimo przegranej w poprzednim boju, zdecydowanym faworytem jest Kamaru Usman. Kurs na wygraną Nigeryjczyka wynosi 1,33, a z kolei triumf Leona Edwardsa został oszacowany na 3,09.

Typy Usman vs Edwards 3

Typy na Usman vs Edwards 3, czyli który z zawodników wygra ten pojedynek? Ostatnia walka Nigeryjczyka i Brytyjczyka wprawiła publiczność w osłupienie. Usman kontrolował starcie i na minutę przed końcem wygrywał na punkty. Jednak tuż przed końcem Edwards wyprowadził high kicka, który okazał się nokautujący. Usman padł bez ruchu na deski i dzięki temu Leon Edwards został nowym mistrzem kategorii półśredniej.

Zobacz także - typy na UFC

W tym starciu typujemy wygraną Kamaru Usmana na punkty. Starcie to powinno w dużej mierze przypominać poprzednie. Nigeryjczyk najprawdopodobniej będzie jednak jeszcze bardziej ostrożny i postara się ograniczyć jakiekolwiek wymiany stójkowe. Jeśli 35-latek w inteligentny sposób poprowadzi pojedynek, to powinien wypunktować w parterze Brytyjczyka.

Gdzie obejrzeć walkę Usman vs Edwards 3 – transmisje

Gala UFC 286, której zwieńczeniem będzie walka Usman vs Edwards 3, odbędzie się 18 marca 2023 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie O2 Arena w Londynie. Karta główna została zaplanowana na godzinę 22:00. Walka wieczoru powinna rozpocząć się około północy. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.