Przed Kamaru Usmanem szósta obrona mistrzowskiego pasa w wadze półśredniej. Zmierzy się on w niej z niepokonanym od dziesięciu walk Leonem Edwardsem. Pojedynek ten odbędzie się na sierpniowej gali UFC 278. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Usman - Edwards? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Usman - Edwards na UFC 278

Zakłady bukmacherskie na walkę Usman - Edwards zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Betfan. Z racji tego, że do walki pozostało jeszcze trochę czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Usman - Edwards takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Usman - Edwards na UFC 278

Kursy na Usman - Edwards, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Kamaru Usnam jest obecnie uznawany za najlepszego zawodnika na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Nic więc dziwnego, że jest on według bukmacherów zdecydowanym faworytem. Dodatkowo Nigeryjczyk wygrał pierwszą walkę z Leonem Edwardsem. Kurs na wygraną Usmana wynosi 1,28, zaś zwycięstwo pretendenta wyceniane jest na 3 do 1. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Usman - Edwards na UFC 278

Kamaru Usman pokonując po raz drugi Colby’ego Covingtona udowodnił, że na ten moment jest najlepszym półśrednim na świecie. Na ten moment Nigeryjczyk jest na fali dziewiętnastu zwycięstw z rzędu. W UFC legitymuje się nieskazitelnym bilansem 15-0. Leon Edwards natomiast jest niepokonany od prawie siedmiu lat. Ostatnim zawodnikiem, który go pokonał był właśnie Usman. Od tamtego starcia “Rocky” stoczył dziesięć pojedynków, dziewięć z nich wygrał a jedno zakończyło się jako no contest.

Zobacz także: Typy na UFC 

Nie da się ukryć, że w tym pojedynku wszystko przemawia za Kamaru Usmanem. Nigeryjczyk posiada znacznie lepsze zapasy, a z walki na walkę udowadnia też, że stał się jednym z najlepszych stójkowiczów w wadze półśredniej. To wszystko sprawia, że 35-latek jest zawodnikiem kompletnym. Ciężko znaleźć płaszczyznę, w której Leon Edwards byłby w stanie mu zagrozić. Jeśli Usman był w stanie kończyć przed czasem Gilberta Burnsa, Masvidala czy Covingtona to uważamy, że zrobi to również z Edwardsem. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Betfan.

Typ: KAMARU USMAN PRZED CZASEM 

Gdzie obejrzeć walkę Usman - Edwards na UFC 278 – transmisje

Gala UFC 278 odbędzie się w nocy z 20 na 21 sierpnia 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie Vivint Arena w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Usman - Edwards odbędzie się o godzinie 4:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.


Kiedy odbędzie się walka Usman - Edwards?  
Kamaru Usman i Leon Edwards zmierzą się na gali UFC 278, która rozpocznie się w nocy z 20 na 21 sierpnia 2022 roku.
Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów?  
Według bukmacherów faworytem jest Kamaru Usman, na którego kurs wynosi 1,28.