Kamaru Usman całkowicie zdominował wagę średnią w UFC. Na ten moment jedynym zawodnikiem, który ma realne szanse, aby strącić z tronu 34-letniego Nigeryjczyka jest Colby Covington. Hitowy pojedynek został zaplanowany na 6 listopada tego roku na gali UFC 268. Kto jest faworytem pojedynku? Jakie kursy na to starcie przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Usman – Covington 2? To wszystko znajdziesz poniżej.

Zakłady bukmacherskie Usman - Covington 2 na UFC 268

Zakłady bukmacherskie na walkę Usman – Covington 2 znajdziemy już u większości dostępnych bukmacherów. Na ten moment możemy je wyszukać między innymi w Betclic, Fortunie czy STS. Z racji tego, że do pojedynku pozostało już niewiele czasu możemy skorzystać też z dodatkowych zakładów bukmacherskich na Usman - Covington 2 takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Usman - Covington 2 UFC 268

Na ten moment legalni bukmacherzy nie mają wątpliwości, że faworytem tego pojedynku jest Kamaru Usman. Takie przewidywania mogą nieco dziwić. Nigeryjczyk co prawda wygrał pierwszy pojedynek z Covingtonem, jednak Amerykanin postawił bardzo ciężkie warunki, a u jednego z sędziów wygrywał nawet na punkty po 4 rundach. Na zwycięstwo obecnego mistrza kursy kształtują się w okolicy 1,30, zaś na wygraną Colby’ego Covingtona 3,50. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Usman - Covington 2 UFC 268

Nigeryjczyk całkowicie zdominował swoją kategorię wagową. Jeśli nie zwyciężał przed czasem to deklasował swoich rywali na kartach punktowych. Colby Covington jest jedynym zawodnikiem, który w ostatnich latach postawił realny opór 34-letniemu mistrzowi. Przed piąta rundą na kartach punktowych widniały wyniki 39-37 dla Usmana, 39-37 dla Covingtona oraz 38-38. To oznacza, że ostatnie starcie było decydujące w tym pojedynku. Pierwsze trzy i pół minuty było wyrównane jednak to Amerykanin trafiał częściej co sugerowała, że ostatnia runda może pójść na jego konto. Nigeryjczyk trafił jednak bardzo mocnym prawym prostym na półtorej minuty przed końcem walki i zdążył zwyciężyć przed czasem. Co ciekawe, mimo tego, że obaj zawodnicy są fenomenalnymi zapaśnikami cała walka toczyła się w stójce i żaden z nich nawet nie spróbował obalić rywala.

Od pierwszego starcia obu zawodników Usman stoczył 3 walki. Dwukrotnie pokonał Jorge Masvidala oraz wygrał z Gilbertem Burnsem. Colby Covington zanotował tylko jedną walkę. Przed czasem rozprawił się z byłym mistrzem UFC, Tyronem Woodleyem. Nie ma wątpliwości, że Amerykanin to jedyny zawodnik, który może pokonać Nigeryjczyka. 33-latek ma wszystko, aby pokonać Usmana. Fenomenalne zapasy, niewygodny styl w stójce i dobra kondycja powinny pozwolić mu na udany rewanż. Zachęcający jest również kurs na zwycięstwo Covingtona. Fortuna wycenia zwycięstwo Amerykanina na 3,56. Warto przy okazji skorzystać z bonusu powitalnego Fortuny.

Typ: COLBY COVINGTON 

Kurs: 3,56 

Gdzie obejrzeć walkę Usman - Covington 2 – transmisje

Gala UFC 268 odbędzie się 6 listopada 2021 roku. Wydarzenie odbędzie się w Nowym Jorku w Madison Square Garden. Start karty głównej, której zwieńczeniem będzie pojedynek Usman – Covington 2, zaplanowany został na godzinę 3:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Kamaru Usman – Colby Covington 2?  
Kamaru Usman i Colby Covington zmierzą się na gali UFC 268, która rozpocznie się 6 listopada 2021 roku. Karta główna, na której odbędzie się ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 3:00
2. Jakim wynikiem zakończyła się pierwsza walka Usman– Covington?  
Pierwsze starcie Kamaru Usmana z Colbym Covingtonem zakończyło się zwycięstwem Nigeryjczyka przez techniczny nokaut w piątej rundzie.