Od wielu lat dwóch bukmacherów wiedzie prym na rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Są to STS i Fortuna. Obaj oferują atrakcyjne kursy, wiele sportów do obstawiania i korzystne bonusy powitalne. Przyjrzymy się im bliżej, aby określić, która oferta wypada najkorzystniej dla graczy.

Porównanie popularnych bukmacherów

Mamy kilkunastu polskich bukmacherów, którzy prześcigają się swoimi ofertami, żeby zachęcić do siebie nowych klientów. Ich oferty są mocno zróżnicowane – zaczynając od kursów na poszczególne wydarzenia, na bonusach i ofercie powitalnej kończąc. Postanowiliśmy wybrać dla was dwóch największych graczy na rynku.

W tym artykule porównamy najpopularniejsze firmy – STS i Fortunę i zestawimy je ze sobą w różnych kategoriach. Który bukmacher oferuje lepszy bonus powitalny? Czy ich oferta na sporty wirtualne jest podobna? Jakie metody płatności obsługują bukmacherzy? Wszystkiego dowiecie się w poniższym tekście.

STS, czy Fortuna – kto ma lepsze bonusy powitalne?

Kategoria

FORTUNA

STS

Bonusy powitalne

Zakład bez ryzyka, bonus bez depozytu, freebet od 1 wpłaty

Zakład bez ryzyka, bonus od depozytów, bonus za zadania

Zakład bez ryzyka600 PLN (100 + 200 + 300)

Do 100 PLN

Bonus od depozytu

20 PLN (BEZ DEPOZYTU)1500 PLN od 3 pierwszych wpłat

Bonus za zadania

BRAK60 PLN

Freebet

10 PLNBRAK

Maksymalna kwota bonusów

630 PLN1660 PLN

Bonusy bukmacherskie to jeden z głównych aspektów, na jakie zwracają uwagę użytkownicy przed założeniem konta u danego bukmachera. Z tego też powodu od wielu lat trwa w tej materii prawdziwy "wyścig zbrojeń". Bukmacherzy starają się przyciągnąć nowych graczy nie tylko atrakcyjnymi kursami i ofertą sportową, lecz przede wszystkim licznymi ofertami promocyjnymi i bonusami powitalnymi. Prym wiodą w tym naturalnie najwięksi gracze na rynku, czyli STS i Fortuna. Ktoś powiedział kiedyś, że trudniej niż wspiąć się na sam szczyt, jest się na nim utrzymać. To prawidło, które zastosowanie ma również w przypadku zakładów bukmacherskich.

Zarówno Fortuna, jak i STS starają się przyciągać do siebie nowych użytkowników za sprawą licznych i atrakcyjnych promocji, a także bogatemu bonusowi powitalnemu. Na jakie profity z ich strony możemy liczyć i co ważniejsze, który bukmacher oferuje nam więcej?

STS – bonusy na start

Na bonus powitalny od bukmachera STS składa się wiele pomniejszych promocji i korzystnych opcji. STS konkuruje z Fortuną o prawo do miana posiadania najlepszego bonusu dla nowych graczy na rynku. Przede wszystkim reklamuje się on sloganem "Bonus 1660 zł na start. Co składa się na tak wysoką kwotę? STS oferuje nam aż sześć bonusów!

Przede wszystkim rejestrując się w STS, możemy liczyć na zakład bez ryzyka do 100 zł. Oznacza to, że nasz pierwszy zakład jest ubezpieczony, a w przypadku porażki otrzymamy zwrot stawki zakładu, pomniejszony o 12% podatku. W związku z tym, aby w pełni wykorzystać zakład bez ryzyka, należy stworzyć kupon o stawce 113,64 zł.

Nowi użytkownicy mogą liczyć również na bonus od depozytu. Jeszcze do niedawna polegał on na podwojeniu kwoty naszego depozytu. Obecnie został rozbity na trzy konkretne etapy. STS oferuje nam:

 • bonus 100% od pierwszej wpłaty do 300 zł
 • bonus 50% od drugiego depozytu do 500 zł
 • bonus 50% dla trzeciej wpłaty do 700 zł

Jak zatem widać, są to kwoty niemałe. Podniesione w ten sposób środki trafią na nasze konto bonusowe i będą wymagały obrotu przed wypłaceniem. Jakby tego było mało, bukmacher oferuje nam specjalne zadania do wykonania. Możemy za nie otrzymać dodatkowe 60 zł bonusu. Szczegółu widoczne będą w panelu użytkownika na stronie internetowej. STS doceni, jeśli zachęcimy również inne osoby do założenia konta i korzystania z oferty bukmachera. Za polecone osoby również zostaniemy przez bukmachera nagrodzeni. Oferuje nam aż 50 zł za każdą osobę, która dzięki nam założy konto. Maksymalny bonus, jaki możemy w ten sposób uzyskać, wynosi aż 340 zł.

Fortuna – bonusy na start

Fortuna od wielu lat rywalizuje z STS o prym na rynku bukmacherskim w Polsce. Dlatego też stara się nieustannie rozwijać i poszerzać swoją ofertę, by była ona atrakcyjna i konkurencyjna. Dotyczy to także bonusu powitalnego. Składa się na niego wiele pomniejszych promocji, które pozwolą nam zarobić.

Fortuna przede wszystkim oferuje bonus bez depozytu, co zawsze dla początkujących graczy jest miłą niespodzianką. Oznacza to, że nawet bez dokonania jakiejkolwiek wpłaty na start otrzymujemy od bukmachera 20 zł na grę. Dodatkowo nagrodzi nas dodatkowym 10 zł bonusu od naszej pierwszej wpłaty.

Jeszcze do niedawna Fortuna oferowała klasyczny zakład bez ryzyka, jednak postanowiła poszerzyć i urozmaicić swoją ofertę. Zgodnie z jej nowymi założeniami, do dyspozycji mamy aż trzy tego typu zakłady. Pierwszy z nich, do 100 zł obowiązuje od razu po rejestracji u bukmachera. Drugi, do 200 zł po trzech dniach od założenia konta. Trzeci i zarazem największy zakład bez ryzyka jest aż do 300 zł i będzie dla nas dostępny po sześciu dniach od założenia konta na Fortunie. W przypadku porażki bukmacher zwróci nam środki na konto i będzie można je wypłacić. To ogromna zaleta, ponieważ większość bukmacherów środki z tytułu bezpiecznego zakładu zwraca w formie bonusu, którym trzeba obrócić.

Bukmacher dla swoich użytkowników oferuje również tzw. Happy Hours. Oznacza to nic innego jak możliwość gry bez potrącania podatku. Jest ona dostępna we wtorki, środy i czwartki między 16:00, a 18:00. W weekendy w godzinach popołudniowych pogramy bez podatku ekstraklasę, 1. Ligę i wybrane rozgrywki z topowych lig.

STS czy Fortuna – bonusy na start – rozstrzygnięcie

Zarówno STS, jak i Fortuna oferują nowym użytkownikom na start wiele różnych bonusów i promocji. Niektóre z nich są bardziej, inne mniej korzystne. Na korzyść Fortuny na pewno działa kwestia aż trzyetapowego bezpiecznego zakładu, który jest w naszej opinii najatrakcyjniejszą z wymienionych wyżej opcji. STS co prawda oferuje bonusy od depozytu, jednak nie są one ubezpieczone w tym samym stopniu, co środki z bezpiecznych zakładów.

Ponadto Fortuna ma dla nas bonus bez depozytu, co jest bardzo mile widziane w środowisku graczy. Bukmacher, chcąc nas zachęcić do gry, oferuje nam 20 zł za samą rejestrację, co jest bardzo miłym gestem z jego strony. Na korzyść STS przemawia natomiast fakt możliwości otrzymania aż 340 zł za samo polecenie znajomych, którzy założą konto u bukmachera. Tego nie oferuje nam Fortuna.

Obaj bukmacherzy mają bogaty bonus powitalny, jednak my wybieramy ofertę Fortuny. Jest ona korzystniejsza, a jej zasady zdają się bardziej przejrzyste. STS jednak również pod tym względem wypada bardzo dobrze i nie można go skreślać.

STS czy Fortuna – Promocje ogólnodostępne

Promocje ogólnodostępne potrafią przeważyć szalę popularności danego bukmachera. Dlatego też zarówno STS, jak i Fortuna starają się proponować swoim graczom jak najwięcej różnych korzyści. Te mają za zadanie utrzymać je u danego bukmachera i poprawiać wciąż jego konkurencyjność.

STS promocje ogólnodostępne

Jedną z bardziej interesujących promocji ogólnodostępnych w STS jest możliwość polecenia swoich znajomych. Jeśli zarejestrują się oni u bukmachera, wykorzystując twój link, otrzymasz od niego 50 zł bonusu. W ten sposób możemy łącznie zgarnąć aż 340 zł. Oprócz tego STS nagradza również swoich użytkowników za regularną grę w lokalach. Aby otrzymać od niego 50 zł, trzeba grać kupony za minimum 15 zł przez 7, 14, lub 21 dni w miesiącu. Jest to akcja skierowana dla użytkowników, którzy posiadają zarejestrowaną kartę STS.

STS posiada również swoją Strefę VIP. Wykracza ona poza zwykły program lojalnościowy. Gracze ze statusem VIP w STS mogą liczyć na więcej niż różne bonusy bukmacherskie. Zdarza się, że otrzymują oni zaproszenia na wydarzenia sportowe. Bukmacher oferuje udział w wydarzeniach związanych z meczami drużyn i zawodników, których sponsoruje. A jest tego niemało. Zaczynając od reprezentacji Polski w piłce nożnej, aż po siatkarską Plus Ligę.

Fortuna promocje ogólnodostępne

Dużo więcej promocji ogólnodostępnych oferuje jednak bukmacher Fortuna. Jak już wspomnieliśmy, bukmacher dla swoich użytkowników oferuje również tzw. Happy Hours. To możliwość gry bez potrącania podatku. Jest ona dostępna we wtorki, środy i czwartki między 16:00, a 18:00. W weekendy w godzinach popołudniowych pogramy bez podatku ekstraklasę, 1. Ligę i wybrane rozgrywki z topowych lig.

Fortuna codziennie ma dla nas również Hit Dnia. To nic innego jak podwyższenie kursów na najciekawsze wydarzenia sportowe danego dnia. W Fortunie tyczy się wielu dyscyplin sportowych. Kolejną stałą promocją w serwisie jest Superoferta+. Podobnie jak "hit dnia", ta promocja oferuje wyższe kursy niż standardowa oferta. Zazwyczaj jest aktywowana wtedy, gdy dany zespół lub zawodnik jest faworytem w meczu, lub pojedynku i oznaczona jest symbolem "F". Zakłady w ramach Superoferty+ są od razu podawane z kursami na faworyta do odniesienia końcowego zwycięstwa.

Ekspert+ to oferta promocyjna dostępna w serwisie Fortuna, która umożliwia obstawienie konkretnej liczby spotkań z oferty Fortuny za minimalną stawkę 5 złotych. Można obstawiać mecze z takich lig jak Liga Mistrzów, Liga Europy i Liga Konferencji i na przykład wybrać 10 spotkań. Jeśli gracz poprawnie wytypuje wyniki wszystkich meczów na swoim kuponie, otrzyma bonus, którego maksymalna wartość jest określona w warunkach promocji. W przypadku, gdy więcej niż jedna osoba trafi kupon, nagroda zostanie podzielona między zwycięzców.

Fortuna nagradza użytkowników, którzy stawiają taśmy bukmacherskie składające się przynajmniej z 7 zdarzeń. Bukmacher jest w stanie podnieść nawet stawkę naszej wygranej o 50%. Wówczas jednak musielibyśmy wytypować poprawnie 14 zdarzeń. Bonus AKO Fortuna zgarniesz od razu po wygranym kuponie. Należy pamiętać, że typy, od których naliczany jest bonus, muszą mieć kurs minimalny 1.15 oraz stawkę co najmniej 2 zł. Jeśli nie posiadacie konta u bukmachera, koniecznie załóżcie je z naszym kodem promocyjnym Fortuna.

Fortuna organizuje również tzw. Mistrzostwa Typerów. Biorą w nim udział kupony zgłoszone do Mistrzostw poprzez zaznaczenia opcji "zgłoś do Mistrzostw".

 • Limit wartości zgłoszonych kuponów każdego dnia wynosi 100 zł.
 • W turnieju nie biorą udziału typy Live, na sporty wirtualne oraz gry karciane.
 • Każdy gracz zgłoszony do turnieju ma naliczane punkty mistrzowskie. Oblicza się je według wzoru: wygrana x wskaźnik.
 • Wskaźnik, stawiając zakłady za pomocą aplikacji mobilnej Fortuny, wynosi 2, podczas gdy stawiając na stronie internetowej oraz w punkcie stacjonarnym wynosi 1.
 • Podwojone mistrzowskie punkty otrzymuje się za postawienie kuponów na kwotę równą 5 zł lub więcej.
 • Na podstawie otrzymanych punktów tworzone są rankingi: ogólnopolski (tylko zakłady internetowe) oraz w punkcie (tylko zakłady w lokalach).
 • Każdego miesiąca Fortuna wyróżnia 50 graczy z całego kraju, którzy zajmują najwyższe miejsca w rankingu

Również gracze typujący zakłady LIVE mogą liczyć na promocje ze strony Fortuny. Dla nich bukmacher ma "Godziny Mistrzów LIVE". Wystarczy dokonać depozytu o minimalnej kwocie określonej w szczegółach promocji. Następnie postawić kupon na dowolne wydarzenie z oferty na żywo za dowolną stawkę. Jeśli Ci się nie poszczęści, otrzymasz zwrot środków w postaci punktów FKP.

Fortuna czy STS – porównanie kursów bukmacherskich

Zarówno Fortuna, jak i STS oferują swoim użytkownikom wysokie kursy bukmacherskie i pod tym względem prezentują się najlepiej na rynku. Jedynie Superbet jest na dobrą sprawę w stanie im dorównać pod tym względem. Fortuna stara się oferować najwyższe kursy bukmacherskie nie tylko na wydarzenia z oferty na piłkę nożną, lecz również pozostałe sporty. Rynek bukmacherski jest bardzo zmienny i trudno jednoznacznie stwierdzić, czy Fortuna oferuje najwyższe kursy, to bez wątpienia jej kursy są konkurencyjne i korzystne dla graczy.

Porównując kursy bukmacherskie na poszczególne wydarzenia, STS i Fortuna niemal za każdym razem oferują swoim użytkownikom niemal identyczne linie. Pokazuje to, że ich rywalizacja o prym na rynku bukmacherskim w Polsce jest zacięta i zdaje się nie mieć końca.

Fortuna czy STS – zakłady i transmisje na żywo

Obaj legalni bukmacherzy transmitują spotkania topowych lig europejskich. To znakomita alternatywa dla osób, które nie mają możliwości obejrzeć danego spotkania w telewizji, lub na platformach streamingowych. Oprócz piłki nożnej obejrzymy także tenis, siatkówkę, czy piłkę ręczną. Pod tym względem oferty obu bukmacherów są podobne.

Co ważne, jedynie regularna gra u bukmacherów zapewnia możliwość oglądania transmisji na Fortunie i STS. Warunkiem jest posiadanie kuponu postawionego w trakcie ostatnich 24h. W ten sposób bukmacherzy starają się zweryfikować, którzy użytkownicy są aktywni. Transmisje dostępne są po wejściu w zakładkę zakładów LIVE. Oferta wprawdzie nie jest wówczas tak bogata, jak na zakłady typu prematch, jednak w zupełności powinna zadowolić nawet najbardziej wytrawnych graczy.

Gra LIVE wymaga jednak większej koncentracji i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Kurs poszczególnych zakładów potrafi zmieniać się co kilka sekund, dlatego ten rodzaj zakładów rekomendowany jest dla nieco już bardziej doświadczonych graczy.

STS czy Fortuna – starcie aplikacji mobilnych

Możliwość stawiania zakładów za pośrednictwem aplikacji mobilnej znacząco ułatwia i usprawnia korzystanie z usług bukmachera. Swoje aplikacje posiadają zarówno STS, jak i Fortuna. Przyjrzymy się z bliska ich funkcjonalności.

Obie aplikacje mają przejrzysty interfejs, choć w tej materii nieco lepiej wypada STS. Zdecydowanie więcej czasu zabrało nam poszukiwanie odpowiednich wydarzeń i typów na nie przez aplikację mobilną bukmachera Fortuna. Zalet aplikacji STS całkiem sporo. Wskazać wśród nich możemy m.in. możliwość zawierania szybkich zakładów, ułatwione logowanie za pośrednictwem odcisku palca czy rozpoznania twarzy, transmisje wideo, czat z graczami czy szybka wypłata wygranych, średnio w 15 minut. Również doładowanie konta, dzięki aplikacji STS jest wyjątkowo proste. Kodem BLIK zrobimy to błyskawicznie.

Jedną z największych zalet aplikacji mobilnej Fortuna jest jej funkcjonalność, zwłaszcza w przypadku zawierania zakładów na Żywo. Ponadto korzystanie z niej jest dość proste. Dodatkowo, znajdziesz tu mnóstwo różnych transmisji, z kilkunastu dyscyplin łącznie. Bukmacher zapewnia też powiadomienia typu push, z informacjami o rozliczeniach kuponów, nowych ofertach zakładów czy promocjach bukmacherskich. To wygodne rozwiązanie, które pozwala nam być na bieżąco ze stanem naszego konta.

Podsumowując, obie aplikacje mają niemal identyczne funkcje, a także nie oferują one akurat bonusu dedykowanego dla ich użytkowników. My jednak cenimy odrobinkę wyżej STS. Aplikacja jest bardziej przejrzysta i rzadziej zdarza jej się zawieszać. Zwłaszcza na telefonach z systemem iOS.

Metody płatności

W obu firmach skorzystamy z podobnych form płatności, jednak to STS wydaje się lepszym wyborem. W STS dodatkowo, czego nie ma Fortuna, skorzystamy z:

 • Netellera
 • Dotpay
 • szybkiego systemu wpłaty STS Pay

STS czy Fortuna – sporty wirtualne

Popularność sportów wirtualnych w Polsce rośnie od kilku lat dość dynamicznie. Z tego też względu bukmacherzy zdecydowali się dodać je do swojej oferty. W tej materii jednym z pierwszych operatorów, który zdecydował się na takie rozwiązanie, była Fortuna. Sporty wirtualne to symulowane dyscypliny sportowe, które rozgrywają się w wirtualnym świecie. O ich przebiegu decydują algorytmy, które bazują na szeregu statystyk, a także pewnym elemencie losowości.

W Fortunie wszystkie sporty mają wizualizację 3D, z niezłą, jak na realia bukmacherskie oprawą dźwiękową, a także komentarzem w języku polskim. Zachęca to do pozostania na stronie na dłużej. Ponadto, na wszystkie sporty wirtualne można wykorzystać bonus bez depozytu i freebet, który bukmacher oferuje w ramach bonusu powitalnego. W ofercie znajdują się cztery dyscypliny sportowe (piłka nożna, wyścigi konne, wyścigi psów, samochody). Jak wypada pod tym względem STS?

To, co wyróżnia bukmachera STS w kwestii sportów wirtualnych to fakt, że każdy z poszczególnych bonusów powitalnych STS można wykorzystać na te właśnie zakłady. Jest to rzadkość, bo większość bukmacherów wyklucza ten rodzaj zakładów. Sporty wirtualne w STS to również świetna jakość transmisji. Pod tym względem ciężko wskazać, który z bukmacherów wypada lepiej. Na korzyść STS przemawia na pewno fakt, że wszystkie bonusy z tytułu oferty powitalnej mogą być wykorzystane na sporty wirtualne.


Który bukmacher ma lepszą ofertę bonusową - STS czy Fortuna?
Lepszą ofertę bonusową ma Fortuna, która oferuje aż cztery bonusy dla nowych graczy.
Który bukmacher jest najlepszy?
Ciężko stwierdzić, który bukmacher jest najlepszy. Ponadto, każdy z nich jest lepszy od drugiego w innym aspekcie, ale też jest to prawdopodobnie indywidualna kwestia każdego gracza.