W lutym do akcji powróci nasz najlepszy zawodnik MMA w wadze ciężkiej. Marcin Tybura powalczy z Blagoyem Ivanovem o utrzymanie się w czołowej dziesiątce rankingu UFC. Który z zawodników ma większe szanse na wygraną w tym starciu?

Zakłady bukmacherskie Tybura vs Ivanov UFC Fight Night 218

Zakłady bukmacherskie na walkę Tybura vs Ivanov dostępne są już u większości legalnych bukmacherów, między innymi w firmie Betclic (sprawdź kod promocyjny Betclic), legalnym bukmacherze, u którego można znaleźć zakłady bukmacherskie na wszystkie walki w organizacji UFC. Nie inaczej jest tym razem.

 

Zakłady na walkę Tybura vs Ivanov znajdziemy na oficjalnej stronie Betclic lub w aplikacji mobilnej w zakładce Sztuki walki -> UFC.

Kursy Tybura vs Ivanov

Kursy na Tybura vs Ivanov, czyli który z zawodników ma większe szanse na wygranie tego pojedynku? Bukmacherzy uważają, że w tym pojedynku dość zdecydowanym faworytem jest reprezentant Polski. Kurs na wygraną Marcina Tybury wynosi 1,65, a z kolei triumf 36-letniego Blagoya Ivanova został oszacowany na 2,27.

Typy Tybura vs Ivanov

Typy na Tybura vs Ivanov, czyli który z zawodników wygra ten pojedynek? Marcin Tybura zajmuje obecnie wysokie, dziesiąte miejsce w rankingu UFC w dywizji cięzkiej. Ivanov natomiast jest piętnasty. Reprezentant Polski w ostatniej walce pokonał przez większościową decyzję Alexandra Romanova. Było to niezwykle cenne zwycięstwo, ponieważ Tybura był pierwszym zawodnikiem, który wygrał z 32-latkiem. Ivanov natomiast po dwóch porażkach z rzędu z Derrickiem Lewisem i Augusto Sakaiem powrócił na zwycięską ścieżkę wygrywając z Marcosem Rogerio de Limą.

Zobacz także - typy na UFC

Walka Tybura vs Ivanov zapowiada się na bardzo wyrównane starcie. Obaj są już doświadczonymi zawodnikami i należą do czołówki wagi ciężkiej. W naszym typowaniu stawiamy, że starcie to potrwa pełen dystans. Ivanov to niezwykle twardy zawodnik. Tylko raz w swojej karierze przegrał przed czasem i było to ponad osiem lat temu. Tybura natomiast aż pięć ze swoich ostatnich siedmiu walk kończył na punkty. Biorąc pod uwagę te statystyki wydaje nam się, że doczekanie decyzji sędziowskiej w tym starciu jest bardzo prawdopodobne.

Gdzie obejrzeć walkę Tybura vs Ivanov – transmisje

Gala, na której dojdzie do walki pomiędzy Marcinem Tyburą a Blagoyem Ivanovem odbędzie się w nocy z 4 na 5 lutego 2023 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie UFC Apex w Las Vegas. Karta główna, na której zobaczymy pojedynek Tybura vs Ivanov została zaplanowana na godzinę 7:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.