Marcin Tybura jest obecnie na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Polak ma za sobą kapitalny rok 2020, w którym zanotował cztery wygrane, a rok obecny zaczął od efektownego triumfu nad Waltem Harrisa. Kolejną przeszkodą na drodze najlepszego polskiego ciężkiego będzie Alexander Volkov. Rosjanin zajmuje obecnie piąte miejsce w rankingu kategorii ciężkiej UFC. Kto jest faworytem pojedynku? Jakie kursy na to starcie przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Tybura - Volkov? To wszystko znajdziesz poniżej.

Zakłady bukmacherskie Tybura - Volkov UFC 267

Zakłady bukmacherskie na walkę Tybura - Volkov znajdziemy już u większości dostępnych bukmacherów. Na ten moment możemy je wyszukać między innymi w forBET, Fortunie czy STS. Z racji tego, że do pojedynku pozostało już niewiele czasu możemy skorzystać też z dodatkowych zakładów bukmacherskich na Tybura - Volkov takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Tybura - Volkov UFC 267

Na ten moment według ekspertów oraz legalnych bukmacherów faworytem tego pojedynku jest Alexander Volkov. Jest to spowodowane najprawdopodobniej tym, że Rosjanin jest wyżej od Tybury w rankingu UFC. Jednak, co ciekawe, bukmacherzy nie są zgodni co do tego jak dużym faworytem jest 32-latek. Według bukmachera Fortuna zwycięstwo Volkova jest wyceniane na 1,30, a triumf Tybury na 3,30. O wiele bliżej to starcie widzi STS. U tego bukmachera kursy rozkładają się w stosunku 1,50 na Rosjanina oraz 2,60 na Polaka. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Tybura - Volkov UFC 267

Marcin Tybura udowodnił w ostatnim czasie, że należy do ścisłej czołówki wagi ciężkiej na świecie. Po gorszym okresie w swojej karierze, kiedy na przestrzeni pięciu walk zanotował aż cztery porażki, powrócił na właściwe tory po wygranej z Sergeyem Spivakiem. Po pokonaniu zawodnika pochodzącego z Mołdawii Tybura wygrywał kolejno Maksimem Griszynem, Benem Rothwellem, Gregiem Hardym oraz Waltem Harrisem. Alexander Volkov natomiast ma za sobą porażkę z obecnym pretendentem do pasa UFC, Cirylem Gane. Przed pojedynkiem z Francuzem Rosjanin zwyciężał z Alistairem Overeemem, a także, podobnie jak Tybura, z Waltem Harrisem.

Zobacz także: Marcin Tybura MMA. Kim jest? Walki, wiek, zarobki

Starcie Polaka z Volkovem będzie walką dwóch przeciwstawnych stylów. Rosyjski zawodnik preferuje walkę w stójce. Posiada on świetne warunki fizyczne. Dysponuje dobrym zasięgiem ramion co skutecznie wykorzystuje podczas swoich pojedynków. Jeśli Tybura liczy na zwycięstwo powinien upatrywać swoich szans zwłaszcza w parterze. Przebieg walki może być bardzo podobny do dwóch ostatnich pojedynków Polaka. Zarówna z Gregiem Hardym jak i z Waltem Harrisem 35-latek miał duże problemy w stójce jednak po skutecznym obaleniu nie miał problemów ze skończeniem walki. Typując walkę Tybura – Volkov wydaje się jednak, że rosyjski zawodnik posiada więcej argumentów do wygrania tej walki.

Typ: ALEXANDER VOLKOV 

Kurs: 1,50   

Gdzie obejrzeć walkę Tybura - Volkov – transmisje

Gala UFC 267 odbędzie się 30 października 2021 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Etihad Arena w Abu Dhabi. Start karty głównej, na której odbędzie się pojedynek Tybura - Volkov, zaplanowany został na godzinę 20:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Galę UFC 267 od godziny 18:00 pokaże Polsat Sport. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Tybura - Volkov?  
Marcin Tybura i Alexander Volkov zmierzą się na gali UFC 267, która rozpocznie się 30 października 2021 roku. Karta główna, na której odbędzie się ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 20:00
2. Z kim w ostatnich pięciu walkach wygrywał Marcin Tybura? 
Marcin Tybura w ostatnich pięciu pojedynkach pokonał Sergeya Spivaka, Maksima Griszyna, Bena Rothwella, Grega Hardy’ego oraz Walta Harrisa.