Marcin Tybura miał powrócić do oktagonu UFC w kwietniu w pojedynku z Jairzinho Rozenstruikiem. Ostatecznie Polak był zmuszony wycofać się z walki z powodów problemów zdrowotnych. Teraz, na gali UFC 278, jego przeciwnikiem będzie niepokonany Alexander Romanov. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Tybura - Romanov? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Tybura - Romanov na UFC 278

Zakłady bukmacherskie na walkę Tybura - Romanov zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie. Z racji tego, że do walki pozostało jeszcze trochę czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Tybura - Romanov takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Tybura - Romanov na UFC 278

Kursy na Tybura - Romanov, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Eksperci oraz bukmacherzy są zdania, że większe szanse na wygraną ma Romanov. Prawdopodobnie w dużej mierze jest to spowodowane tym, że reprezentant Mołdawii legitymuje nieskazitelnym bilansem 16-0. Kurs na wygraną Romanova wynosi 1,22, zaś na triumf Marcina Tybury 4,00. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Tybura - Romanov na UFC 278

Marcin Tybura po pięciu zwycięstwach z rzędu został zastopowany przez Alexandra Volkova. Mimo tego, Polak zachował miejsce w czołowej dziesiątce rankingu wagi ciężkiej. Alexander Romanov do UFC trafił niecałe dwa lata temu. Od tamtej pory stoczył pięć walk. Wszystkie z nich wygrał przed czasem. Co ciekawe Tybura był już raz zestawiany z "King Kongiem”. Do pojedynku obu zawodników miało dojść w lipcu 2020 roku, jednak wtedy, z walki wypadł reprezentant Mołdawii przez pozytywny wynik na COVID-19.

Zobacz także: Typy na UFC 

Romanov mimo imponującego rekordu nie mierzył się do tej pory z tak wymagającym przeciwnikiem jak Tybura. W ostatniej walce mierzył się z Chasem Shermanem, który przed pojedynkiem z “King Kongiem” przegrał trzy starcia z rzędu. Wcześniej Romanov wygrał z Jaredem Vanderaą, który w ostatnich sześciu walkach zanotował bilans 1-5. Tybura natomiast ma na koncie wygrane z tak mocnymi zawodnikami Andrei Arlovski czy Ben Rothwell. Mierzył się ze ścisłą czołówką wagi ciężkiej na świecie. Pomimo przegranych doświadczenie zdobyte w pojedynkach z Fabricio Werdumem bądź Derrickiem Lewisem jest bezcenne. W tej walce idziemy na przekór bukmacherom i stawiamy na Marcina Tyburę. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: MARCIN TYBURA 

Gdzie obejrzeć walkę Tybura - Romanov na UFC 278 – transmisje

Gala UFC 278 odbędzie się w nocy z 20 na 21 sierpnia 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie Vivint Arena w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Pojedynek Tybura - Romanov powinniśmy pomiędzy 3 a 4 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.


Kiedy odbędzie się walka Tybura - Romanov?  
Kamaru Usman i Leon Edwards zmierzą się na gali UFC 278, która rozpocznie się w nocy z 20 na 21 sierpnia 2022 roku.
Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów?  
Według bukmacherów faworytem jest Alexander Romanov, na którego kurs wynosi 1,55.