12 marca, na gali UFC Fight Night 204, dojdzie do niezwykle interesującego pojedynku w wadze półciężkiej. Thiago Santos zmierzy się Magomedem Ankalaevem. Będzie to starcie zawodników znajdujących się odpowiednio na piątym i szóstym miejscu rankingu UFC. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Santos – Ankalaev? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Santos – Ankalaev na UFC Fight Night 204

Zakłady bukmacherskie na walkę Santos – Ankalaev zostały już upublicznione u polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie. Z racji tego, że do walki pozostało jeszcze trochę czasu nie znajdziemy dodatkowych zakładów bukmacherskich na Santos – Ankalaev  takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Santos – Ankalaev na UFC Fight Night 204

Kursy na Santos – Ankalaev, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Na ten moment polscy bukmacherzy uważają, że zdecydowanie większe szanse na triumf w tym starciu ma Magomed Ankalaev. Kurs na wygraną reprezentanta Rosji wynosi 1,20, zaś na zwycięstwo Thiago Santosa 4,90. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Santos – Ankalaev na UFC Fight Night 204

Thiago Santos, po stoczeniu bardzo wyrównanego, ale przegranego boju o pas mistrza wagi półciężkiej z Jonem Jonesem, zanotował dwie porażki. Najpierw przegrał z obecnym mistrzem, Gloverem Teixeirą, a po czterech miesiącach musiał uznać wyższość Aleksandara Rakića. Na zwycięską ścieżkę powrócił walką z Johnnym Walkerem. Magomed Ankalaev natomiast jest w tej chwili na fali siedmiu zwycięstw z rzędu. Jedyną porażkę, pochodzący z Dagestanu zawodnik, odniósł w debiucie w UFC. W ostatnim pojedynku 29-latek pokonał rankingową “ósemkę”, Volkana Oezdemira.

Zobacz także: Typy na UFC 

Nie da się ukryć, że Thiago Santos najlepsze lata ma już za sobą. Brazylijczyk ma 38 lat. W dalszym ciągu jest on jednak jednym z najlepszych półciężkich na świecie. Oprócz bardzo dobrych umiejętności stójkowych i nokautującego ciosu Santos posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu co sprawia, że potrafi być groźny w każdej płaszczyźnie. Ankalaev, jak każdy zawodnik z Dagestanu, charakteryzuje się dobrymi zapasami. Rosjanin jednak lubi się bić w stójce przez co rzadko stara się obalać przeciwników.

Ankalaev jest zdecydowanym faworytem bukmacherów. Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że ma na swoim koncie siedem zwycięstw z rzędu, zaś Santos przegrał aż trzy razy w czterech w ostatnich pojedynkach. Należy pamiętać, że Brazylijczyk już od kilku lat jest w czołówce wagi półciężkiej i jest on zaprawiony w bojach z najlepszymi. Dodatkowo, jest on jedynym zawodnikiem, który co prawda przegrał z Jonem Jonesem, ale doprowadził do niejednogłośnej decyzji sędziów. W tym starciu stawiamy na doświadczenie i typujemy wygraną Thiago Santosa. Ankalaev nie mierzył się do tej pory z tak wymagającym rywalem, a już jego pojedynki z Krylovem i Oezdemirem były wyrównane. Bardzo zachęcający jest również kurs na Santosa. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: THIAGO SANTOS 

Kurs: 4,90 

Gdzie obejrzeć walkę Santos – Ankalaev na UFC Fight Night 204 – transmisje

Gala UFC Fight Night 204 odbędzie się 12 marca 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie UFC Apex w Las Vegas w stanie Nevada. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Santos - Ankalaev został zaplanowany na godzinę 1:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Thiago Santos – Magomed Ankalaev?  
Thiago Santos i Magomed Ankalaev zmierzą się ze sobą na gali UFC Fight Night 204, która została zaplanowana na 12 marca 2022 roku.
2. Kto według bukmacherów jest faworytem w tym pojedynku? 
Faworytem tego pojedynku jest Magomed Ankalaev, na którego kursy wynoszą około 1,20.