W walce wieczoru gali UFC on ABC 3 zobaczymy starcie na szczycie wagi piórkowej. Zajmujący drugie miejsce w rankingu Brian Ortega zmierzy się z trzecim Yairem Rodriguezem. Pojedynek ten najprawdopodobniej wyłoni kolejnego pretendenta do walki o pas mistrzowski. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Ortega - Rodrugiez? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Ortega - Rodrugiez na UFC on ABC 3

Zakłady bukmacherskie na walkę Ortega - Rodrugiez zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Ortega - Rodrugiez takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Ortega - Rodrugiez na UFC on ABC 3

Kursy na Ortega - Rodrugiez, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Na ten moment bukmacherzy uważają, że większe szanse na zwycięstwo ma 31-letni Amerykanin. Kurs na wygraną Briana Ortegi wynosi 1,55, zaś na triumf Yaira Rodrigueza oscyluje w okolicach 2,45. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Ortega - Rodrugiez na UFC on ABC 3

Brian Ortega w swojej karierze przegrał jedynie z dwoma najlepszymi piórkowymi na świecie. W 2018 roku musiał uznać wyższość Maxa Hollowaya, a w zeszłym roku poniósł porażkę z Alexandrem Volkanovskim. Trzeba jednak zaznaczyć, że Ortega dwukrotnie był bardzo bliski poddania obecnego mistrza UFC.

Yair Rodriguez powrócił do oktagonu UFC w zeszłym roku po ponad dwuletniej pauzie. Po tak długiej przerwie zmierzył się z Maxem Hollowayem. Meksykanin przegrał jednak z Amerykaninem po pięciorundowej batalii na punkty 48-47, 49-46 i 48-47.

Zobacz także: Typy na UFC 

Pojedynek Briana Ortegi z Yairem Rodriguez będzie typowym zderzeniem fenomenalnego parterowca z bardzo dobrym stójkowiczem. Wygra ten, który będzie w stanie narzucić swój styl. Na pięciorundowym dystansie wątpliwe jest, aby walka nie przeniosła się do parteru. Tam karty powinien rozdawać Brian Ortega, który jest najprawdopodobniej najlepszym parterowcem w dywizji piórkowej. W stójce przewagę powinien mieć Rodriguez, jednak “T-City” udowodnił w ostatnich walkach, że potrafi być czujny i stać go na wyrównaną walkę kickbokserską z najlepszymi zawodnikami na świecie. W tym starciu stawiamy na Briana Ortegę, który naszym zdaniem wykorzysta swoje wyjątkowe umiejętności parterowe i zdoła poddać 29-letniego Meksykanina. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: BRIAN ORTEGA 

Gdzie obejrzeć walkę Ortega - Rodrugiez na UFC on ABC 3 – transmisje

Gala UFC on ABC 3 odbędzie się 16 lipca 2022 roku. Wydarzenie będzie miało miejsce w UBS Arena w Nowym Jorku. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Ortega - Rodrugiez, został zaplanowany na godzinę 20:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


Kiedy odbędzie się walka Ortega - Rodrugiez?  
Brian Ortega i Yair Rodriguez zmierzą się na gali UFC on ABC 3, która rozpocznie się 16 lipca 2022 roku.
Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów?  
Według bukmacherów faworytem jest Brian Ortega, na którego kurs wynosi 1,55.