Charles Oliveira, po pokonaniu Dustina Poiriera, w swojej drugiej mistrzowskiej obronie zmierzy się z Justinem Gaethje. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Oliveira - Gaethje? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Oliveira - Gaethje na UFC 274

Zakłady bukmacherskie na walkę Oliveira - Gaethje zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Oliveira - Gaethje takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Oliveira - Gaethje na UFC 274

Kursy na Oliveira - Gaethje, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Według bukmacherów dość wyraźnym faworytem tego starcie jest obecny mistrz. Charles Oliveira ostatnimi walkami udowodnił, że znajduje się w absolutnym szczycie swojej formy. Kurs na wygraną Brazylijczyka broniącego tytuł wynosi 1,55, zaś na zwycięstwo Justina Gaethje 2,45. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Oliveira - Gaethje na UFC 274

Długo zastanawiano się kto będzie kolejnym przeciwnikiem Charlesa Oliveiry w walce o mistrzowskim tytuł. Przez moment wydawało się, że ponownie wszystkich pogodzi Conor McGregor. Jednak UFC i Brazylijczyk zdecydowali, że kolejnym pretendentem, zgodnie z rankingiem, powinien być Justin Gaethje. Amerykanin wygrał pięć z ostatnich sześciu walk. Jedynym zawodnikiem, który znalazł sposób na 33-latka w tych pojedynkach był Khabib Nurmagomedov. W swojej ostatniej walce Gaethje, po trzyrundowej batalii, jednogłośnie na punkty pokonał Michaela Chandlera.

Charles Oliveira zdaje się być w szczytowej formie. Brazylijczyk wygrał dziesięć walk z rzędu. Ostatni raz smaku porażki zaznał w 2017 roku. Swoją wartość udowodnił zwłaszcza trzema poprzednimi starciami. Najpierw całkowicie zdominował Tony’ego Fergusona, potem rozbił w drugiej rundzie Michaela Chandlera, a w ostatnim pojedynku pokonał faworyzowanego Dustina Poiriera.

Zobacz także: Typy na UFC 

Starcie pomiędzy Gaethje a Oliveirą stylistycznie wydaje się bardzo podobne do ostatniej walki Brazylijczyka z Poirierem. Umiejętności stójkowe powinny być po stronie pretendenta. Jednak wydaje się, że na przestrzeni pięciu rund nieuniknione jest sprowadzenie walki do parteru, a tam karty będzie rozdawał Oliveira. O ile zapaśniczo Amerykanin może postawić Brazylijczykowi realny opór, to jeśli chodzi o brazylijskie jiu-jitsu Oliveira jest znacznie bardziej zaawansowanym zawodnikiem. W ostatnich walkach mistrz udowodnił też, że potrafi przetrwać gorsze chwile i jest niezwykle odporny na ciosy. Dodatkowo, ostatnimi pojedynkami Brazylijczyk z pewnością zbudował ogromną pewność siebie, która niewątpliwie w tak bliskich starciach może być istotnym czynnikiem. Nasz typ na tę walkę to wygrana Oliveiry, który wydaje się być bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: CHARLES OLIVEIRA

Gdzie obejrzeć walkę Oliveira - Gaethje na UFC 274 – transmisje

Gala UFC 274 została zaplanowana na 7 maja 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Footprint Center w Phoenix w Arizonie w Stanach Zjednoczonych. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Oliveira - Gaethje, został zaplanowany na godzinę 4:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Oliveira - Gaethje? 
Arles Oliveira i Justin Gaethje zmierzą się na gali UFC 274, która została zaplanowana na 7 maja 2022 roku.
2. Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów? 
Według bukmacherów faworytem jest obecny mistrz, Charles Oliveira, na którego kurs wynosi 1,55.