Już 9 października tego roku Adam Kownacki po ponad półtorarocznej przerwie ponownie wejdzie do ringu. Przeciwnikiem najlepszego polskiego ciężkiego po raz drugi będzie Robert Helenius. Pierwsze starcie zwyciężył reprezentant Finlandii. Kto jest faworytem pojedynku? Jakie kursy na to starcie przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Kownacki - Helenius 2?

Zakłady bukmacherskie Kownacki - Helenius 2

Zakłady bukmacherskie na walkę Kownacki - Helenius 2 znajdziemy u większości dostępnych bukmacherów. Możemy je wyszukać między innymi u takich bukmacherów jak Betclic, Fortuna czy STS. Jako że pojedynek cieszy się dużym zainteresowaniem w ofercie znajdziemy też dużo pobocznych zakładów takich jak na przykład, w której rundzie zakończy się walka lub czy pojedynek skończy się na punkty. Na ten moment najbardziej rozbudowaną ofertę na to starcie ma STS. Zakłady bukmacherskie na to starcie najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „Boks”.

Kursy Kownacki - Helenius 2

Na ten moment według legalnych bukmacherów faworytem tego pojedynku jest Adam Kownacki. Jednak kursy na wygraną Polaka różnią się w zależności od bukmachera, u którego zdecydujemy się grać. Dla przykładu, Ewinner oszacował szanse zawodników w stosunku 1,27 na Kownackiego do 3,50 na Heleniusa. Natomiast według Fortuny walka będzie bardziej wyrównana. Na reprezentanta Polski kurs wynosi 1,45, zaś na jego przeciwnika 2,83. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Kownacki - Helenius 2

Przed pierwszy starciem Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem wydawało się, że już nic nie zatrzyma Polaka w drodze do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Jednak nieoczekiwanie “Nordycki Koszmar” pokrzyżował plany 32-latka pochodzącego z Łomży. Kownacki kontrolował przebieg pojedynku aż do czwartej rundy kiedy to dał się zaskoczyć idealnym prawym prostym na szczękę. Od tamtego momentu walka potrwała już tylko kilka sekund, ponieważ Helenius nie miał większych problemów z wykończeniem Polaka. Dla 32-latka była to pierwsza porażka w karierze na zawodowych ringach.

Zobacz także: Adam Kownacki Boks. Kim jest? Walki, wiek, pochodzenie

Teraz, po ponad półtorarocznej przerwie, Adam Kownacki zrobi wszystko, aby powrócić na zwycięskie tory. Według powszechnej opinii, mimo porażki w pierwszym starciu, jest on zdecydowanym faworytem. Typując tę walkę należy pamiętać, że “Babyface” kontrolował przebieg pierwszego pojedynku. W rewanżu Polak z pewnością będzie bardziej ostrożniejszy i nie powinien już z tak dużą nonszalancją wchodzić w wymiany. Jest to co prawda styl Kownackiego i właśnie na tym opiera on swoją taktykę w każdej walce, jednak 32-latek musi mieć świadomość, że druga porażka na dobre zamknie mu drzwi do pojedynku o tytuł mistrza świata.

Jeśli Polak zaprezentuje taką formę jak w starciach z Geraltem Washingtonem czy Chrisem Arreolą polscy kibice nie powinni martwić się o wynik walki. Rewanżowy pojedynek powinien przebiegać w bardzo podobny sposób jak pierwszy bój obu zawodników. W marcu 2020 roku Kownacki kilka razy był już blisko posłania Fina na deski. Jeśli tym razem będzie nieco bardziej precyzyjny powinniśmy zobaczyć zwycięstwo 32-latka przed czasem. Obstawiając tę walkę warto przy okazji skorzystać z bonusu powitalnego Fortuny.

Typ: ADAM KOWNACKI PRZED CZASEM 

Kurs: 1,95 

Gdzie obejrzeć walkę Kownacki - Helenius 2 – transmisje

Gala, na której Adam Kownacki po raz drugi zmierzy się z Robertem Heleniusem odbędzie się 9 października 2021 w T-Mobile Arenie w Las Vegas. Pojedynek będzie można obejrzeć w systemie pay-per-view na ESPN, Fox oraz BT Sport. W Polsce walkę pokaże TVP Sport, a w internecie starcie będzie można zobaczyć na TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Planowany czas wyjścia do ringu zawodników to godzina 3:00 według polskiego czasu.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Kownacki -Helenius 2?
Adam Kownacki skrzyżuje rękawice z Robertem Heleniusem 9 października na gali, która odbędzie się w T-Mobile Arenie w Las Vegas.
2. Jakim wynikiem zakończyła się pierwsza walka Kownacki -Helenius 2?
Pierwsze starcie Adam Kownackiego z Robertem Heleniusem zakończyło się wygraną Fina przez techniczny nokaut w czwartej rundzie.