UFC w nowym roku powróci już 15 stycznia. Walką wieczoru pierwszej gali amerykańskiego giganta w roku 2022 będzie starcie Calvina Kattara z Gigą Chikadze. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Kattar - Chikadze? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Kattar - Chikadze na UFC Fight Night 200

Zakłady bukmacherskie na walkę Kattar - Chikadze znajdziemy już u większości dostępnych bukmacherów. Na ten moment możemy je wyszukać między innymi w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do pojedynku pozostało już niewiele czasu możemy skorzystać też z dodatkowych zakładów bukmacherskich na Kattar - Chikadze takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Obecnie można jedynie skupić się na końcowym wyniku walki. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Kattar - Chikadze na UFC Fight Night 200

Na ten moment legalni bukmacherzy nie mają wątpliwości, że faworytem tego pojedynku jest Giga Chikadze. Mimo tego, że Gruzin plasuje się niżej w rankingu od Kattara, to jest na fali dziewięciu zwycięstw z rzędu. Na zwycięstwo 33-latka kursy kształtują się w okolicy 1,40, zaś na wygraną Calvina Kattara 2,60. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Kattar - Chikadze na UFC Fight Night 200

Pojedynek Calvina Kattara z Gigą Chikadze zapowiada się fascynująco. Amerykanin do klatki UFC powróci po rocznej przerwie. Ostatni raz widzieliśmy go w pojedynku z Maxem Hollowayem. “Blessed” całkowicie rozbił 33-latka w pięciorundowej batalii ustanawiając przy tym aż dziewięć nowych rekordów UFC. Kattar udowodnił jednak w tym pojedynku, że jest niezwykle wytrzymałym i nieustępliwym zawodnikiem. 15 stycznia przyjdzie mu się zmierzyć z niepokonanym w UFC Gigą Chikadze.

Gruzin może zaliczyć rok 2021 do udanych. W maju już w pierwszej rundzie pokonał niezwykle doświadczonego Cuba Swansona, a w sierpniu, przez techniczny nokaut w rundzie trzeciej, wygrał z wysoko notowanym Edsonem Barbozą. Te triumfy doprowadziły Gigę Chikadze na ósme miejsce w rankingu kategorii piórkowej i otworzyły możliwość pojedynku z plasującym się na piątej pozycji Kattarem.

Zobacz także: Typy na UFC

Ogromne wrażenie mogą robić umiejętności stójkowe Chikadze. Kattar powinien uważać zwłaszcza na fenomenalne kopnięcia którymi dysponuje gruziński zawodnik. W starciu z Gruzinem Amerykanin powinien poszukać zapasów i sprowadzenia mimo tego, że jego domeną również jest walka kickbokserska. Trzeba też pamiętać, że pod znakiem zapytania stoi wytrzymałość Kattara. Wątpliwe, że po tak krwawym i wyniszczającym boju z Maxem Hollowayem 33-latek będzie zawodnikiem równie odpornym na ciosy co wcześniej. Na korzyść Chikadze działają również warunki fizyczne. Rzadko zdarza się, że zawodnik wagi piórkowej posiada aż 183 centymetry wzrostu. Nasz typ na walkę Kattar – Chikadze to wygrana Gruzina. Wydaje się, że na przestrzeni pięciu rund 33-latek powinien zdołać skończyć Amerykanina przed czasem.

Typ: GIGA CHIKADZE PRZED CZASEM 

Gdzie obejrzeć walkę Kattar - Chikadze na UFC Fight Night 200 – transmisje

Gala UFC Fight Night 200 odbędzie się 15 stycznia 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie UFC Apex w Las Vegas w stanie Nevada. Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Kattar - Chikadze. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej najprawdopodobniej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna. Przy okazji warto skorzystać z kodu promocyjnego Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Kattar- Chikadze?
Calvin Kattar i Giga Chikadze zmierzą się na gali UFC Fight Night 200, która została zaplanowana na 15 stycznia 2022 roku.
2. Kto według bukmacherów jest faworytem w tym pojedynku?
Faworytem tego pojedynku jest Giga Chikadze, na którego kursy wynoszą około 1,40.