Już 1 kwietnia do ringu powróci jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej - Anthony Joshua. Przeciwnikiem byłego mistrza świata będzie Jermaine Franklin, który może pochwalić się bardzo dobrym bilansem 21-1. Który z zawodników ma większe szanse na wygraną w tym starciu?

Zakłady bukmacherskie Joshua vs Franklin

Zakłady bukmacherskie na walkę Joshua vs Franklin dostępne są już u większości legalnych bukmacherów, między innymi w firmie Go+Bet (sprawdź kod promocyjny Go+Bet), legalnym bukmacherze, u którego można znaleźć zakłady bukmacherskie na większość kluczowych walk w światowym boksie. Nie inaczej jest tym razem.

Zakłady na walkę Joshua vs Franklin znajdziemy na oficjalnej stronie Go+Bet lub w aplikacji mobilnej w zakładce Boks -> Świat -> Boks zawodowy.

Kursy Joshua vs Franklin

Kursy na Joshua vs Franklin, czyli który z zawodników ma większe szanse na wygranie tego pojedynku? Bukmacherzy uważają, że w tym pojedynku zdecydowanym faworytem jest Anthony Joshua. Kurs na wygraną byłego mistrza świata wynosi zaledwie 1,07, a z kolei triumf Jermaina Franklina został oszacowany na 7,10.

Typy Joshua vs Franklin

Typy na Joshua vs Franklin, czyli który z zawodników wygra ten pojedynek? Obaj zawodnicy należą do czołówki dywizji ciężkiej. Jednak jak prezentowali się w swoich ostatnich pojedynkach?

Anthony Joshua

Anthony Joshua przez długi czas był uważany za najlepszego zawodnika w wadze ciężkiej. Brytyjczyk był nie do zatrzymania aż do czerwca 2019 roku, kiedy zmierzył się z Andym Ruizem Jr. Joshua nieoczekiwanie przegrał ten pojedynek przed czasem. Pół roku później udanie zrewanżował się Ruizowi wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów.

W kolejnej walce znokautował w dziewiątej rundzie Kubrata Puleva, a we wrześniu 2021 roku po raz pierwszy skrzyżował rękawice z Oleksandrem Usykiem. Ukrainiec wygrał na przestrzeni dwunastu rund przez jednogłośną decyzję. Do rewanżu Joshua vs Usyk doszło 11 miesięcy później. Brytyjczyk ponownie przegrał, tym razem przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Jermaine Franklin

Jerimaine Franklin do niedawna był niepokonany. Amerykanin zanotował 21 kolejnych zwycięstw. W listopadzie 2022 roku stanął przed największym wyzwaniem w karierze, zmierzył się bowiem z Dillianem Whyte'em, który był w tym pojedynku zdecydowanym faworytem. Franklin pokazał się z bardzo dobrej strony i zaskoczył wielu ekspertów. Mimo przegranej, postawił twarde warunki. Whyte zwyciężył przez większościową decyzję sędziów.

Zobacz także - typy na boks

Joshua bez wątpienia jest ogromnym faworytem. Jednak Franklin w ostatniej walce pokazał, że jest w stanie toczyć pojedynki na najwyższym światowym poziomie. Niski kurs na zwycięstwo Brytyjczyka nie jest zatem wart ryzyka. W naszym typowaniu stawiamy, że walka potrwa powyżej 7,5 rundy. Kurs na takie zdarzenie w Go+Bet wynosi 1,87.

Amerykanin w starciu z Whyte'em udowodnił, że jest twardym i trudnym do skończenia zawodnikiem. Joshua po dwóch porażkach z rzędu z pewnością nie będzie chciał ryzykować w pierwszych rundach pojedynku. Brytyjczyk ma na swoim koncie wiele nokautów, jednak w ostatnich 6 latach tylko raz zdołał skończyc walkę w poniżej 7,5 rundy.

Gdzie obejrzeć walkę Joshua vs Franklin – transmisja

Gala, na której dojdzie do walki pomiędzy Anthonym Joshuą i Jermainem Franklinem odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku. Walka wieczoru powinna odbyć się około 23:00. Gospodarzem wydarzenia będzie O2 Arena w Londynie. Za transmisję z tego wydarzenia będzie odpowiadać DAZN. Dostęp do platformy w Polsce kosztuje 39,99 PLN.