Dan Hooker w ostatnim czasie nie ma dobrej passy. Nowozelandczyk przegrał trzy z poprzednich czterech pojedynków. Gorsze wyniki sprawiły, że “Hangman” zdecydował się na przenosiny do wagi piórkowej. Jego pierwszym rywalem w nowej dywizji będzie niepokonany w UFC Arnold Allen.

Zakłady bukmacherskie Hooker - Allen na UFC Fight Night 204

Zakłady bukmacherskie na walkę Hooker – Allen zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Hooker - Allen takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Hooker - Allen na UFC Fight Night 204

Kursy na Hooker - Allen, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Według ekspertów i bukmacherów faworytem starcia będzie Brytyjczyk. Kurs na Allena wynosi 1,75, zaś na wygraną Dana Hookera 2,08. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Hooker - Allen na UFC Fight Night 204

Dan Hooker, po porażce z Islamem Makhachevem, zdecydował się na przenosiny do wagi piórkowej. Nowozelandczyk walczył już w tej dywizji na początku swojej kariery w UFC. Jego bilans wynosi w niej 3-3. Na papierze ostatnie wyniki Hookera wyglądają bardzo przeciętnie, bowiem 31-latek poniósł aż trzy porażki w czterech poprzednich walkach. Trzeba jednak zaznaczyć, że każdy z pogromców “Hangmana” należy do ścisłej czołówki wagi lekkiej.

Arnold Allen w UFC legitymuje się nieskazitelnym rekordem. Anglik stoczył do tej pory dla amerykańskiej organizacji osiem walk i wszystkie wygrał. W swoim ostatnim starciu zatrzymał będącego na fali sześciu zwycięstw z rzędu Sodiqa Yusuffa. Na ten moment Allen zajmuje siódmą pozycje w rankingu wagi piórkowej.

Zobacz także: Typy na UFC

Pojedynek pomiędzy Hookerem i Allenem będzie starciem dwóch stójkowiczów. Brytyjczyk jednak lubi również sprowadzić przeciwnika do parteru co udowodnił chociażby w ostatniej walce z Yusuffem. To sprawia, że Allen jest bardziej wszechstronny od Nowozelandczyka. Wydaje się też, że Hooker najlepsze lata ma już za sobą. Mimo zaledwie trzech lat różnicy między 28-letnim Brytyjczykiem a “Hangmanem” widać, że ciężkie boje z Felderem czy Poirierem odbiły się na Hookerze. W tym pojedynku stawiamy na bardziej wszechstronnego i młodszego Allena, który naszym zdaniem powinien wygrać na punkty. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: ARNOLD ALLEN 

Gdzie obejrzeć walkę Hooker - Allen na UFC Fight Night 204 – transmisje

Gala UFC Fight Night 204 odbędzie się 19 marca 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie O2 Arena w Londynie. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Hooker - Allen, zaplanowany został na godzinę 21:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Hooker - Allen? 
Dan Hooker i Arnold Allen zmierzą się na gali UFC Fight Night 204, która rozpocznie się 19 marca 2022 roku.
2. Jaki bilans w UFC w wadze piórkowej posiada na ten moment Dan Hooker? 
Do tej pory Dan Hooker w wadze piórkowej w UFC posiada bilans 3-3.