Mateusz Gamrot do oktagonu UFC powróci po półrocznej przerwie. Jego rywalem będzie niepokonany od pięciu pojedynków Arman Tsarukyan. Obaj zawodnicy chęć zmierzenia się ze sobą wyrazili na Twitterze już jakiś czas temu. Ostatecznie ich pojedynek został zaplanowany na 25 czerwca. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Gamrot - Tsarukyan? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Gamrot - Tsarukyan na UFC on ESPN 38

Zakłady bukmacherskie na walkę Gamrot - Tsarukyan zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie czy STS. Jako że do walki nie pozostało wiele czasu znajdziemy również dodatkowe zakłady bukmacherskie na Gamrot - Tsarukyan takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Gamrot - Tsarukyan na UFC on ESPN 38

Kursy na Gamrot - Tsarukyan, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Na ten moment bukmacherzy uważają, że większe szanse na zwycięstwo ma przeciwnik Polaka. Kurs na wygraną Mateusza Gamrota  oscyluje w okolicach 2,65, zaś na triumf Armana Tsarukyana wynosi 1,50. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Gamrot - Tsarukyan na UFC on ESPN 38

Mateusz Gamrot po pierwszej przegranej w karierze z Guramem Kutateladze jak czołg rozprawia się z kolejnymi rywalami w UFC. Ostatnia wygrana przed czasem z Diego Ferreirą wywindowała reprezentanta Polski na dwunaste miejsce w rankingu wagi lekkiej. Kolejna walka będzie dla “Gamera” zdecydowanie największym wyzwaniem w karierze. Zmierzy się on bowiem z fenomenalnym Armanem Tsarukyanem.

Tsarukyan do UFC trafił w kwietniu 2019 roku. W debiucie musiał uznać wyższość Islama Makhacheva, z którym przegrał przez jednogłośną decyzję. Jednak już w kolejnych walkach nie dawał swoim rywalom większych szans. 25-latek wygrał pięć walk z rzędu. W ostatnim starciu, w drugiej rundzie, zastopował będącego na fali czterech zwycięstw Joela Alvareza.

Zobacz także: Typy na UFC

Arman Tsarukyan to bardzo eksplozywny zawodnik. Często lubi ruszać na swoich przeciwników agresywnymi szarżami. Najgroźniejszą bronią 25-latką są jednak fenomenalne umiejętności grapplingowe. To, jak niebezpieczny w tym elemencie jest Tsarukyan, pokazała między innymi walka z Makhachevem. Mimo porażki, był on w stanie obalać i zachodzić za plecy zawodnika z Machaczkały. Mateusz Gamrot to również przede wszystkim świetne zapasy i parter. W ostatnich latach Polak wyraźnie poprawił jednak umiejętności stójkowe, dzięki czemu zdaje się być teraz kompletnym zawodnikiem. Pojedynek ten wydaje się być typową walką 50 na 50. Obaj zawodnicy mają atuty, dzięki którym mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nasz typ na tę walkę to pełen dystans i decyzja sędziowska. Zarówno Gamrot i Tsarukyan to niezwykle twardzi zawodnicy. Po tym pojedynku można spodziewać się bardzo wiele, ale o skończenie będzie niezwykle trudno. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję

Gdzie obejrzeć walkę Gamrot - Tsarukyan na UFC on ESPN 38 – transmisje

Gala UFC on ESPN 38 odbędzie się w nocy z 25 na 26 czerwca 2022 roku. Start karty głównej, której zwieńczeniem będzie pojedynek Gamrot - Tsarukyan został zaplanowany na godzinę 4:00, zaś walka wieczoru powinna odbyć się około 6:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Gamrot - Tsarukyan? 
Mateusz Gamrot i Arman Tsarukyan zmierzą się na gali UFC on ESPN 38, która rozpocznie się w nocy z 25 na 26 czerwca 2022 roku.
2. Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów? 
Według bukmacherów faworytem jest Arman Tsarukyan, na którego kurs wynosi 1,50.