Mateusz Gamrot po pokonaniu Armana Tsarukyana nie zamierza robić długiej przerwy. Polak powróci do oktagonu podczas hitowej gali UFC 280. Jego rywalem będzie szósty w rankingu Beneil Dariush. Dla Amerykanina urodzonego w Iraku będzie do powrót do oktagonu aż po 17 miesiącach. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Gamrot - Dariush? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Gamrot - Dariush na UFC 280

Zakłady bukmacherskie na walkę Gamrot - Dariush zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Gamrot - Dariushtakie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Gamrot - Dariush na UFC 280

Kursy na Gamrot - Dariush, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Mimo tego, że wyżej w rankingu wagi lekkiej znajduje się Beneil Dariush, bukmacherzy większe szanse dają Polakowi. Kurs na wygraną Mateusza Gamrota wynosi 1,70, zaś na triumf 33-letniego Amerykanina 2,15. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Gamrot - Dariush na UFC 280

Mateusz Gamrot ostatnim pojedynkiem z Armanem Tsarukyanem udowodnił, że należy do grona najlepszych zawodników na świecie. Słowa uznania o występie Polaka można było usłyszeć nawet z ust Khabiba Nurmagomedova. 31-latek zaprezentował w tej walce przede wszystkim niesamowite umiejętności zapaśnicze.

Beneil Dariush jest na fali siedmiu zwycięstw z rzędu. Na ten moment Amerykanin zajmuje szóstą pozycję w rankingu wagi lekkiej. Trzeba jednak zaznaczyć, że 33-latek ostatni raz w oktagonie UFC był widziany w maju zeszłego roku. Miał co prawda zaplanowaną walkę w lutym z Islamem Makhachevem, jednak był zmuszony wycofać się z tego pojedynku z powodu kontuzji.

Zobacz także: Typy na UFC 

Zarówno Gamrot jak i Dariush najlepiej czują się w parterze. Amerykanin posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu i ma na swoim koncie osiem wygranych przez poddania. Polak jest jednak wybitnym zapaśnikiem i również bardzo dobrze czuje się w walce na chwyty. Po stronie Dariusha powinna być siła, jednak w ostatniej walce Gamrot udowodnił, że potrafi radzić sobie z silniejszymi fizycznie zawodnikami dzięki swojej szybkości i technice. Nasz typ na tę walkę to zwycięstwo reprezentanta Polski. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: MATEUSZ GAMROT

Gdzie obejrzeć walkę Gamrot - Dariush na UFC 280– transmisje

Gala UFC 280 odbędzie się 22 października 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie Etihad Arena w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Gamrot - Dariush został zaplanowany na godzinę 20:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.


Kiedy odbędzie się walka Gamrot - Dariush?  
Mateusz Gamrot i Beneil Dariush zmierzą się na gali UFC 280, która została zaplanowana na 22 października.
Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów?  
Według bukmacherów faworytem jest Mateusz Gamrot, na którego kurs wynosi 1,70.