Już 23 kwietnia do ringu powróci najlepszy obecnie pięściarz wagi ciężkiej, Tyson Fury. Brytyjczyk w kolejnej walce zmierzy się ze swoim rodakiem, Dillianem Whytem. Stawką pojedynką będzie pas mistrzowski WBC. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Fury - Whyte? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie na Fury - Whyte

Zakłady bukmacherskie na walkę Fury - Whyte zostały już upublicznione u polskich bukmacherów, między innymi w STS, Fortunie czy Betclic. U niektórych bukmacherów znajdziemy już również dodatkowe zakłady bukmacherskie na Fury - Whyte takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „Boks”.

Kursy na Fury - Whyte

Kursy na Fury - Whyte, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Według ekspertów oraz legalnych bukmacherów zdecydowanym faworytem w tym starciu jest Tyson Fury. Brytyjczyk jest niepokonany na zawodowych ringach, a po dwóch wygranych przed czasem z Deontayem Wilderem przez wielu uważany jest za najlepszego ciężkiego na świecie. Kursy na wygraną obecnego mistrza świata wynoszą 1,15, zaś na triumf Dilliana Whyta u niektórych bukmacherów dochodzą nawet do 6 do 1. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Fury - Whyte

Tyson Fury pojedynkami z Deontayem Wilderem udowodnił, że na ten moment jest najlepszym ciężkim na świecie. Amerykanin przetestował też wytrzymałość Brytyjczyka, która okazała się wyjątkowa dobra. Fury w trzech pojedynkach z “Bronze Bomberem” był łącznie liczony aż cztery razy, jednak zawsze podnosił się i potrafił odmienić losy walki.

Zobacz także: Kim jest Tyson Fury?

Dillian Whyte do ringu powróci po ponad rocznej przerwie. Według wielu ekspertów 33-latek już od dawna zasługuje na mistrzowską szansę. Whyte ma na swoim koncie dwie porażki. Pierwszą, w 2015 roku zafundował mu Anthony Joshua, zaś drugą, w 2020 Alexander Powietkin. Po siedmiu miesiącach Brytyjczyk udanie zrewanżował się Rosjaninowi i dzięki temu zasłużył na pojedynek o pas WBC.

Zobacz także: Typy na Boks 

W tym pojedynku wszystko przemawia za Tysonem Fury. “Gypsy King” jest młodszy, sprawniejszy, więcej widzi w ringu, wydaje się być twardszy i nigdy nie zaznał smaku porażki na zawodowych ringach. Nasz typ na tę walkę to wygrana Fury’ego przed czasem. Skoro Joshua i Powietkin byli w stanie pokonać Whyta przed czasem, to tym bardziej powinno to się udać obecnemu mistrzowi świata. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Betclic.

Typ: TYSON FURY PRZED CZASEM  

Kurs: 1,72 

Gdzie obejrzeć walkę Fury - Whyte – transmisje

Gala, na której dojdzie do walki Fury - Whyte odbędzie się 23 kwietnia 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie stadion Wembley w Londynie. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Viaplay. Według wstępnych przewidywań pojedynek odbędzie się około godziny 23:00 polskiego czasu.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Fury - Whyte?
Gala, na której dojdzie do walki Fury - Whyte odbędzie się 23 kwietnia 2022 roku.
2. Ile walk w zawodowej karierze przegrał Dillian Whyte?  
Dillian Whyte ma na swoim koncie dwie porażki.