W co-main evencie gali UFC 278 zobaczymy starcie w wadze koguciej. Legenda mma, Jose Aldo, zmierzy się z będącym na fali siedmiu zwycięstw z rzędu Merabem Dvalishvilim. Bardzo możliwe, że ten pojedynek wyłoni kolejnego pretendenta do walki o mistrzowski pas. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Aldo - Dvalishvili? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Aldo - Dvalishvili na UFC 278

Zakłady bukmacherskie na walkę Aldo - Dvalishvili zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Betfan. Z racji tego, że do walki pozostało jeszcze trochę czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Aldo - Dvalishvili takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Aldo - Dvalishvili na UFC 278

Kursy na Aldo - Dvalishvili, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Faworytem według bukmacherów jest Dvalishvili. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1,77, zaś na wygraną Jose Aldo 2,05. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Aldo - Dvalishvili na UFC 278

Jose Aldo ma na swoim koncie trzy wygrane z rzędu. Brazylijczyk pokonał Marlona Verę, Pedro Munhoza i Roba Fonta. Zwłaszcza ten ostatni triumf sprawił, że o Aldo znów zaczęło mówić się w kontekście mistrzowskiej walki. Dla 35-latka jest to najprawdopodobniej ostatni marsz po pas UFC.

Merab Dvalishvili przegrał swoje pierwsze dwie walki w UFC. Gruzin wyciągnął z tych porażek wnioski, bowiem zanotował po nich passę siedmiu wygranych z rzędu. 31-latek jest niepokonany od 2018 roku. Ta świetna dyspozycja wywindowała go na szóste miejsce w rankingu wagi koguciej. W ostatniej walce już w drugiej rundzie przez TKO wygrał z Marlonem Moraesem. Warto jednak zaznaczyć, że Brazylijczyk od 2020 roku przegrał cztery walki z rzędu i zakończył karierę.

Zobacz także: Typy na UFC 

Jose Aldo udowodnił, że jest niezwykle przekrojowym zawodnikiem. Znany jest przede wszystkim ze swojej wyśmienitej stójki, jednak należy pamiętać, że posiada on też czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu i ma dobre defensywne zapasy. Dvalishvili w swoich walkach dąży głównie do obalenia i skontrolowania swojego przeciwnika i trzeba przyznać, że potrafi robić to znakomicie. Gruzin jest rekordzistą UFC pod względem obaleń w wadze koguciej.

W tej walce stawiamy na Brazylijczyka. Jose Aldo jest zdecydowanie bardziej przekrojowym zawodnikiem. Jeśli tylko uda mu się utrzymać większość pojedynku w stójce powinien wypunktować przeciwnika. Za 35-latkiem przemawia także doświadczenie. Kiedy Dvalishvili toczył swoją pierwszą zawodową walkę, Aldo miał na swoim koncie już pięć udanych obron mistrzowskiego pasa UFC i legitymował się bilansem 23-1. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Betfan.

Typ: JOSE ALDO 

Gdzie obejrzeć walkę Aldo - Dvalishvili na UFC 278 – transmisje

Gala UFC 278 odbędzie się w nocy z 20 na 21 sierpnia 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie Vivint Arena w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Aldo - Dvalishvili rozpocznie się o godzinie 4:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.


Kiedy odbędzie się walka Aldo - Dvalishvili?  
Jose Aldo i Merab Dvalishvili zmierzą się na gali UFC 278, która rozpocznie się w nocy z 20 na 21 sierpnia 2022 roku.
Ile walk z rzędu wygrał Merab Dvalishvili?  
Na ten moment Merab Dvalishvili jest na fali siedmiu wygranych z rzędu.