Już w lutym, na gali UFC 271 odbędzie się długo wyczekiwanego rewanżu pomiędzy Israelem Adesanyą z Robertem Whittakerem. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Adesanya - Whittaker 2? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Adesanya – Whittaker 2 na UFC 271

Zakłady bukmacherskie na walkę Adesanya – Whittaker 2 zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Adesanya – Whittaker 2 takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Adesanya – Whittaker 2 na UFC 271

Na ten moment legalni bukmacherzy nie mają wątpliwości, że faworytem tego pojedynku jest Israel Adesanya. Nigeryjczyk jeszcze nigdy nie poniósł porażki walcząc w dywizji średniej, a w pierwszej konfrontacji z Whittakerem okazał się lepszy już w drugiej rundzie. Na zwycięstwo Adesanyi kursy kształtują się w okolicy 1,40, zaś na wygraną Nowozelandczyka 3,05. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Adesanya – Whittaker 2 na UFC 271

Israel Adesanya jest niekwestionowanym mistrzem wagi średniej. Mimo tego, że Nigeryjczyk ma na swoim koncie dopiero trzy udane obrony pasa UFC, to sposób w jaki pokonuje rywali świadczy o tym, iż nikt na ten moment nie jest w stanie mu zagrozić. Ostatnim zawodnikiem, z którym Adesanya miał poważne problemy był Kevin Gastelum w 2019 roku. Nawet w pojedynku z Janem Błachowiczem o pas wagi półciężkiej, mimo porażki, Nigeryjczyk nie dał sobie zrobić większej krzywdy.

Robert Whittaker w ostatnich trzech starciach udowodnił, że zasługuje na ponowną konfrontację z Israelem Adesanyą. Zwycięstwa Darrenem Tillem, Jaredem Cannonierem i Kevinem Gastelumem, mimo że wszystkie na punkty, były bardzo przekonywujące. Przed porażką z Nigeryjczykiem na gali UFC 243 Whittaker miał na swoim koncie passę dziewięciu zwycięstw z rzędu, co też pokazuje jak fenomenalnym zawodnikiem jest Nowozelandczyk.

Zobacz także: Typy na UFC

Adeasnya walkami z Costą i Vettorim udowodnił, że w tym momencie jest zdecydowanie najlepszym średnim na świecie. Nigeryjczyk ma 32 lata i jest w najlepszym okresie w swojej karierze. Poprzedni pojedynek z Whittakerem zwyciężył już w drugiej rundzie przez nokaut, ale trzeba pamiętać, że już w pierwszej rundzie przed brutalnym zakończeniem walki Nowozelandczyka uratował sygnał kończący rundę. Od tamtej walki minęło prawie 2,5 roku. Adesanya jest teraz bardziej doświadczonym i lepszym zawodnikiem. Wątpliwe, że Whittaker zdecyduje się na tak otwartą walkę jak w pierwszym starciu, dlatego nie wykluczone, że pojedynek potrwa na pełnym dystansie. Bardzo możliwe nawet, że 31-latek da radę parokrotnie zagrozić Nigeryjczykowi, jednak Adesanya nie powinien mieć większych problemów z wypunktowaniem swojego rywala. W tej walce zdecydowanie stawiamy na Israela Adesanyę. Przy okazji typowania tej walki warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: ISRAEL ADESANYA NA PUNKTY

Gdzie obejrzeć walkę Adesanya – Whittaker 2 na UFC 271 – transmisje

Gala UFC 271 odbędzie się 12 lutego 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Toyota Center w Houston. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Adesanya – Whittaker 2 został zaplanowany na 4:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Adesanya – Whittaker 2?
Israel Adesanya i Robert Whittaker zmierzą się na gali UFC 271, która została zaplanowana na 12 lutego 2022 roku.
2. Jakim wynikiem zakończył się pierwszy pojedynek Adesanya - Whittaker?
W pierwszej walce zwyciężył Adesanya w drugiej rundzie przez nokaut.