System typu dokładny wynik, zwany często systemem "DW", to jedna z popularnych strategii bukmacherskich. Najogólniej mówiąc, polega na obstawianiu przez gracza konkretnego wyniku spotkania. Obstawianie dokładnych wyników nie jest łatwe, ale poznanie wytycznych owej strategii z pewnością zwiększa szanse na wygraną.

System bukmacherski na dokładny wynik

dokładny wynik bukmacherka

Jak już wspomniano wcześniej, typ na dokładny wynik obejmuje obstawianie konkretnego rezultatu wydarzenia, np. zakończenia meczu wynikiem 2:1 albo 0:3. Są one trudne do przewidzenia, co sprawia, że wiążą się z bardzo dobrymi kursami wynoszącymi nierzadko przynajmniej 8.

Zakłady na dokładny stan bramkowy to specyficzny rodzaj typów, który może się zakończyć wyłącznie jednym wynikiem. Dlatego też grając tą metodą, należy brać pod uwagę więcej niż jeden kupon – nie tylko ten najbardziej prawdopodobny, ale również inne. Istnieje kilka sposobów na System gry na dokładny wynik.

Typ na dokładny wynik

Jedną z metod gry na DW jest wybór ok. 5 dowolnych meczów, w których można typować na dokładne wyniki, a następnie we wszystkich 5 meczach należy zaznaczyć wynik 1:0. Polecane są np. mecze z Premier League, ponieważ wyniki 1:0 zdarzają się w nich dosyć często. Dla lepszego zrozumienia zagadnienia załóżmy, że kursy będą wynosiły 8. Tabela przedstawia się więc następująco:

– Mecz A – 1:0, kurs 8,

– B – 1:0, kurs 8,

– C – 1:0, kurs 8,

–D – 1:0, kurs 8,

–  E – 1:0, kurs 8.

Następnie należy zastosować tzw. AKO stawki, czyli obstawić wszystkie podwójne kombinacje. W rezultacie otrzymujemy 10 kombinacji: AB, AC, AD, AE, BC, BD, BE, CD, CE, DE.

A jak przedstawia się system bukmacherski na dokładny wynik pod względem kosztów? Zakładając, że obstawiamy 10 zł na 1 parę (łącznie 100 zł za 10 typów), zyski prezentują się następująco:

– w przypadku 2 prawidłowych wyników – 640 zł,

– 3 prawidłowe wyniki – 1920 zł,

– 4 prawidłowe wyniki – 3840 zł,

– 5 prawidłowych wyników – 6400 zł.

System gry na dokładny wynik  – metoda nr 2

system dokładny wynik

Istnieje również inny sposób typowania na dokładny wynik, który skutkuje bardzo dobrymi wynikami. Mimo że finalna wygrana może być niższa, niż w poprzedniej metodzie, to prawdopodobieństwo wygranej jest nieco wyższe.

Sposób ten polega na wyborze dwóch dowolnych meczów, w których bukmacher umożliwia typowanie dokładnych wyników. Podobnie jak we wcześniejszym przypadku, za przykład niech posłuży Premier League. Poza obstawianiem 1:0, w metodzie tej typowane będą również inne, prawdopodobne wyniki. Większość meczów statystycznie kończy się wynikiem: 0:0, 1:0, 1:1, 2:0 albo 2:1. Korzystając z tej wiedzy, należy więc obstawić:

– mecz A z wynikami: 0:0 (wynik nr 1), 1:0 (nr 2), 1:1 (nr 3), 2:0 (nr 4) oraz 2:1 (nr 5),

– mecz B z wynikami: 0:0, (wynik nr 1), 1:0 (nr 2), 1:1 (nr 3), 2:0 (nr 4) oraz 2:1 (nr 5).

Dla lepszego zrozumienia tematu powtórnie przyjmijmy, że kursy są takie same i wynoszą 8. Zakładając, że mecz A zakończy się określonym wynikiem dokładnym i równocześnie mecz B skończy się także konkretnym wynikiem dokładnym, uzyskamy aż 25 realnie obstawionych kombinacji. Wśród nich znajdą się m.in. kombinacje A1 x B1, A1 x B2, A1 x B3, A2 x B1, A2 x B2, A3 x B1 itd., aż do 25. Na przykład, kombinacja A1 x B1 oznacza, że stawiamy na to, że mecz A oraz B zakończą się wynikiem numer 1, czyli 0:0.

W tym przypadku gry DW kursy mnożą się, tj. 8 × 8 = 64. Zakładając grę za 10 zł za 1 kombinację i koszt typowania, to 10 × 25 jest równe 250 zł. Metoda ta wymaga więc wyższych wydatków, w porównaniu z systemem poprzednim, jednakże wiąże się z wyższymi szansami na wygraną. Prawdopodobieństwo, że oba mecze zakończą się w danych granicach, jest bardzo realne. W przypadku zwycięstwa zysk wyniesie 10 × 8 × 8 = 640 zł, od których rzecz jasna trzeba odliczyć koszty kombinacji niewygranych.

Dokładny wynik – zalety systemu

zalety stawiania dokładnego wyniku

System gry na dokładny wynik. Obstawianie dwoma zaprezentowanymi systemami DW przynosi wiele korzyści. Pierwszy zaprezentowany system gry na dokładne wyniki pozwala uzyskać bardzo dobre finansowo rezultaty przy niedużym kapitale. To polecany wybór w przypadku lig piłki nożnej, w których wyniki 1:0 są często spotykane. Biorąc pod uwagę, że ligi, w których rezultat 1:0 nie jest niczym wyjątkowym, jest wiele, obstawianie dokładnych wyników tą metodą nie powinno stanowić dużego problemu. W przypadku długookresowego stosowania systemu można podwyższyć wkład, aby zapewnić tym samym stuprocentowy zwrot włożonych środków.

Drugi przypadek typowania na dokładny wynik również wiąże się z wieloma korzyściami. To popularne rozwiązanie, a przy tym skuteczne, ponieważ wybrana granica dokładnych wyników jest bardzo realna, co zwiększa szanse na wygraną. Metodę tę można zaproponować również dla większej liczby wyników.

Wybierając buka do metody DW, warto decydować się na operatorów z najwyższymi kursami, np. Fortuna, Betclic, LV Bet, a także najwyższymi bonusami powitalnymi, które oferuje np. Totalbet albo Betfan. Na zakłady tego rodzaju należy przygotować budżet w wysokości min. 100 zł. W przypadku zakładania nowych kont u operatorów można liczyć na ewentualne zwroty bądź dodatkowe środki dzięki bonusom bez ryzyka czy freebetom.


Czy warto grać dokładny wynik?
Granie dokładnego wyniku wiąże się z dużymi wygranymi, ale i dużym ryzykiem. Kursy zazwyczaj oscylują w wysokich liczbach, przez co potencjalna wygrana może zachęcać do grania dokładnych wyników. Jednak należy pamiętać, że prawdopodobieństwo trafienia takiego zdarzenia jest bardzo małe.
Jak analizować mecze pod kątem dokładnych wyników?
Najlepiej sprawdzać Head to Head, czyli poprzednie mecze drużyn, które się ze sobą zmierzą. Jeśli od kilku lat powtarza się wynik 2:1 w meczach danej drużyny to zasadą zachowania serii, możemy zagrać dokładny wynik 2:1. Ważne jednak żeby pamiętać, że mecz meczowi nierówny i każda seria musi się skończyć.