Otwarcie gali KSW 83 Colosseum 2, rozpoczęło starcie, którego miało nie być! Mowa o walce między Mariuszem Joniakiem a Sebastianem Romanowskim. Wszystko za sprawą odwołania pojedynku, które miało odbyć się pomiędzy Werllesonem Martinsem a Jakubem Wikłaczem. Zawodnicy zgodzili się zawalczyć na kilkadziesiąt godzin przed galą!

Joniak pokonuje Romanowskiego na KSW 83!

Romanowski miał przewagę w wadze, gdyż zamknął się idealnie w catchweightcie, którym było 74 kilo. . Zdecydowanie wykazał się przygotowaniem, jednak Joniak oczywiście dotrzymywał mu w tym kroku. Pierwsza runda bez cienia wątpliwości była tylko rozgrzewką przed tym, co czekało widzów podczas drugiej części starcia. Internauci od początku byli zachwyceni pierwszym pojedynkiem i tym, co zawodnicy pokazują.

https://twitter.com/zasa5088/status/1665047010469113856?s=20

Druga runda w duże mierze trwała w parterze, a niekoniecznie stójce. Romanowski, choć ważył więcej, to w ciągu krótkiego czasu musiał dociąć wagę. Jego wytrzymałość mogła być więc nieco gorsza od Joniaka, co mogliśmy zauważyć. Końcówka drugiej części pojedynku zdecydowanie znalazła się pod przewodzeniem Mariusza.

Trzecia runda była polem walki, w którym Sebastian Romanowski wykazał się zmęczeniem, ale też determinacją. To Joniak jednak przez niemal cały czas był górą. Nic dziwnego, że Mariusz Joniak pokonał Sebastiana Romanowskiego w pierwszej walce rozpoczynającej KSW 83 Colosseum!

 

Sprawdź wszystkie wyniki KSW 83: Colosseum 2